Lieser se stal prvním českým vítězem na Challenge Tour

Neděle 8. Listopadu 2020

 

Ondřej Lieser se zapsal do golfové historie tím, že se stal prvním golfistou z České republiky, který zvítězil na European Challenge Tour vítězstvím na Andalucía Challenge de España.

29letý mladík zakončil finálové kolo pět pod par  67, aby se dostal na celkových -10  v Iberostar Real Club de Golf Novo Sancti Petri, dvě rány za ním na druhém místě skončil Angličan Richarda Mansella s -8. Angličan Matt Ford a domácí favorit Pedro Oriol zahráli shodně sedm pod par a obsadili dělené třetí místo.

Lieser získal pozvání na tento turnaj díky svému vůbec prvnímu Top 10 na italské Challenge Open Eneos Motor Oil, kde skončil na děleném čtvrtém místě. Po dosažení historického vítězství v Andalusii bylo vidět, ale více emocí.

„Je to úžasné,” řekl Lieser. „Být prvním hráčem z České republiky, který zvítězil na Challenge Tour, zvláště tak jak jsem to dokázal. Byl jsem zapálený do hry zejména na jamkách sedm, osm a devět.”

Lieser si připsal tři birdie v řadě a věděl, že je na tom po deváté jamce dobře, jelikož viděl své jméno na prvním místě. Snažil se jamku po jamce upsat další a další ránu, jelikož si byl vědom, že závěrečné trio jamek 16, 17, 18 umějí potrestat hráče i když nezahraje špatnou ránu.

„Byl jsem klidný. Hru  jsem si opravdu užíval. Myslím, že to, co mi opravdu pomohlo, byl turnaj Challenge Tour v Itálii, kde jsem tak nějak klepal na dveře. To mě dostalo tam, kam jsem potřeboval, a snažil jsem se hrát stejnou strategii, jako v prvních třech dnech, což bylo daleko odpálit, najít a znovu odpálit a to se nakonec vyplatilo.“

Ondřej Lieser se dostal na Challenge Tour díky úspěšné sezóně na Pro Golf Tour v minulém roce.

„Když se podíváte na tři hráče, kteří přišli z Pro Golf Tour – Sami Välimäki, který hned zvítězil na European Tour, Hurly Long vyhrál v Itálii a teď já vyhrál tady, tak to ukazuje, jak dobře vás tato satelitní tour připravila na hru na vyšší úrovni. Když jsem viděl, jak tito kluci vyhrávají na European Tour a Challenge Tour, pomyslel jsem si, že to zvládnu také.“

Liser emotivně dodává: „Mám tři hlavní body svého života. Prvním z nich je narození mé holčičky před téměř 18 měsíci, druhým byla svatba s mojí ženou, a teď jsem přidal třetí místo. To je to, co to pro mě a moji rodinu  toto vítězství znamená. Oni jsou jediný důvod, proč to dělám. Jen se snažím ze všech sil hrát golf, abych se o ně postaral.“

Díky vítězství ve Španělsku se Lieser posunul na šesté místo v žebříčku Road to Mallorca Ranking s 54 344 body a zajistil si místo ve velkém finále Challenge Tour.

Ondřej nám po svém příjezdu domů zaslal zprávu pro své podporovatele a fanoušky, kterou si můžete prohlednout zde

Zdroj: Ondřej Lieser, www.europeantour.com/ Foto a video: Ondřej Lieser archiv,www.europeantour.com/Napsal: Lukáš Tintěra