Ladies European Tour i s dvěma Češkami v Madridu

Po osmi turnajích v Africe, Asii a Austrálii se Ladies European Tour 2022 poprvé podívá na kontinent, který dal sérii jméno. Comunidad de Madrid LadiesOpen od 5. do 8. května s přímými přenosy O2 TV Sport zahajuje evropské tažení, jež s výjimkou následujícího turnaje v Thajsku potrvá až do začátku října. Do této šňůry patří také Tipsport Czech Ladies Open (24. – 26. června) v Berouně.

Comunidad de Madrid Ladies Open na hřišti JaramaRace Golf Clubu má prize money 300 000 eur a účastní se jej dvě české profesionálky. Tereza Melecká, která po svém druhém letošním cutu uhrála v neděli Top 30 na Women´s NSW Open, a Šideri Váňová, jež v Austrálii letos také podruhé prošla cutem.

Zdravotní problémy bohužel do Madridu nepustily jak Kristýnu Napoleaovou, 14. hráčku aktuálního pořadí LET, léčící zranění žeber, tak Terezu Koželuhovou. Tu před odletem za letošním prvním startem na LET postihlo onemocnění.

O2 TV Sport vysílá přímé přenosy ze dvou víkendových kol, v sobotu 7. května i v neděli 8. května vždy od 13 do 16 hodin. Mezi hvězdy v Madridu bude patřit vítězka posledního turnaje v Austrálii a už trojnásobná šampionka tour, Švédka Maja Stark, která zároveň vede žebříček sezony Race to Costa del Sol.

Po výhře na domácím South African Women´s Open se ukáže Lee-Anne Pace a nechybí ani Slovinka Pia Babnik, v dubnu třetí na prvním majoru sezony LPGA. Comeback po zranění čeká Carly Booth, vítězku Tipsport Czech Ladies Open 2019, přihlášenou stejně jako Babnik na letošní ročník turnaje v Berouně.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tereza Melecká

zdroj: Lukáš Zahradník, Premier Sports CZ