Lacoste Ladies Open – 2. kolo, vede Gustavsson, postoupily Kousková a Melichová

LET – Lacoste Ladies Open de France, Deauville, Francie (28. – 30.9.2023)

Pátek – 2. kolo
Sára Kousková hrála v druhém kole o šest ran více, 73 a ustoupila na 20. místo (-2), které sdílí s Janou Melichovou. Ta hrála 71 ran, o dvě více než ve včerejším kole, ale udržela se v první dvacítce.
Turnaj skončil pro Terezu Meleckou. Zůstala tři údery za hranicí cutu na 79. místě (+5). Nedařilo se ani Kristýně Napoleaové. S výsledkem druhého kola 78 ran, který jí poslal na 88. místo a v turnaji také skončila.

V čele je Švédka Johanna Gustavsson (-10). V druhém kole zopakovala výkon 66 ran S celkovým skore -10 ved o ránu před krajankou Moa Folke (-9). NA třetím místě se usadila Angličanka Meghan MacLaren (-8).

Další pozice: 4. Füunfstück (-7), 6. Spitz (-6), 7. Skarpnord, PI Schmidt (-6), 18. Boutier (-3), 20. Nuutinen Iturrioz  (-2).

Leaderboard

Skorkarta Melichové 2. kolo

 

Sára Kousková - foto Tristan Jones
Sára Kousková

Čtvrtek – 1. kolo
(Jakub Mejzlík) Sára Kousková se představila v prvním kole Lacoste Ladies Open de France ve skvělém světle a se čtyřmi ranami pod par (67 ran) dělí šesté místo. Startovala ráno v prvním flightu. Na turnaji bojuje Kousková ve své premiérové sezóně především o důležité body do celoročního žebříčku Order of Merit.

„Začátek se mi moc nepovedl,“ hodnotí úvodní kolo Kousková.“ Hned na prvních dvou jamkách jsem zapsala po dvou trojputtech bogey, což není zrovna vstup do turnaje, který jsme si plánovali. Moc mě těší, že jsem nezpanikařila a držela se dál plánu, který jsme si pro tento turnaj s týmem nastavili. První, co mě napadá je to, že to místo čtyř birdie v řadě, mělo být birdie pět. Bohužel se mi ale skvělou ránu na jedenáctce, která skončila 5 stop od jamky, nepovedlo přetavit v kýžené birdie. Nicméně za šňůru jsem byla moc ráda. Až na sedmičku, kde jsem proměnila devítimetrový putt, to byly všechno vypracované jamky, kde jsem proměnila dobré příležitosti ke skórování.“

Druhou čestkou hráčkou v pořadí je Jana Melichová v první dvacítce, na 19. místě. Hrála 69 ran, dvě pod par.
Kristýna Napoleaová je na 30. místě (-1). Nedařilo se Tereze Melecké. Hrála 77 ran (+6) a je na 98. místě s chmurnou vyhlídkou na postup.

Vede německo anglická trojice Laura Füunfstück, Loz Young a Annabel Dimmock (-6).

Další pozice:  4. Gustavsson, MacLaren (-6), 6. Skarpnord (-4), 19. PI Schmidt (-2), 30. Boutier, Wolf (-1).

Leaderboard

Skorkarta Kouskové 1. kolo

 

Golf Barriere

Úvod
Sára Kousková, Kristina Napoleaová, Jana Melichová a Tereza Melecká se účastní Lacoste Ladies Open de France v Deauvillu, na pobřeží Lamanšského průlivu.
Letos se neúčastní Spilková. Loni zde získala krásné 8. místo (-7).

Dále hrají Boutier, Iturrioz, PI Schmidt, MacLaren, Koivisto, Baník, Hall, Wolf, Spitz, Kobori, Nuutinen, Skarpnord, Boulden.

Prize Money jsou ve výši 350.000 Eur. Loni zvítězila v rozehrávce Maročanka Ines Laklalech (-14).

Hraje se na hřišti Golf Barriére s parem 71.

Leaderboard

Zdroj: Golf.cz