Kristýna Napoleaová skončila 34. na LET v Dubaji

Kristýna Napoleaová se v tomto týdnu zúčastnila Dubai Moonlight Classic presented by EGA, který se konal v Emirates Golf Clubu na Faldo Course. “Všechno se to odehrálo na poslední chvíli, minulý pátek jsem dohrála LET Access ve Španělsku a zjistila jsem, že postupuju do final stage v rámci Q-School na Ladies European Tour a v neděli večer mi dali vědět, že pro mě mají poslední místo sem do Dubaje, takže jsem v půl desáté sedla na letadlo a letěla. V pondělí jsem se dala dohromady a v úterý už mě už čekal PRO-AM,” přibližuje poslední hektické dny česká profesionálka.

Ta v rámci tříkolového turnaje nakonec zahrála výsledek rovný paru po kolech za 72 ran (E), 73 ran (+1) a 71 ran (-1). “Trošku mě ten výsledek mrzí. S prvním dnem jsem ještě mohla být spokojená, ale druhé a třetí kolo mělo být pokaždé aspoň za -5. Byly tam velké šance, jsem aspoň ráda, že se do nich dostávám, ale mohla jsem jich více proměnit,” přiznává sebekriticky Napoleaová.

Té nakonec výkony v paru hřiště přinesly v nabité konkurenci 34. místo. S umístěním jsem spokojená, i když jsem trošku možná doufala v něco víc, ale jsem ráda jak to dopadlo. Byl to super závěr sezóny, turnaj byla perfektně připravená akce, moc ráda se do Dubaje vracím, protože je to takový můj druhý domov. Teď tu budu šest týdnů trénovat a připravovat se na Q-School. Budu doufat, že forma vydrží a uhraju si status na LET,” přeje si česká hráčka.

Turnaj v Dubaji byl navíc zajímavý tím, že se startovalo netradičně kanon startem a hrálo se pod umělým osvětlením. “Kanon start je v Dubaji výhodou, aby si hráčky nestěžovaly, že někdo hrál déla za světla a někdo déle za tmy. Všechny jsme začínaly od 16:00, nějakou hodinu až hodinu a půl jsme tak hrály za světla a pak už jen pod umělým osvětlením. Je to zajímavé takhle hrát, je to trošku náročnější, co se týče stínů a čtení greenů,” vysvětluje Napoleaová.

Ta si navíc mohla užít zajímavou parťačku ve svém flightu během turnaje. “Ve druhém kole jsem chytla do flightu kapitánku Solheim cupového týmu Catrionu Matthew, takže to byl pro mě neskutečný zážitek,” říká závěrem.

Autor: Martin Kovařík.