Kouskovou čeká dvojitá australská výzva

Sára Kousková se chystá po dvoutýdenní pauze na dvojici turnajů Ladies European Tour v Austrálii. Od pátku do neděle ji, společně s dalšími třemi Češkami, čeká Women’s NSW Open na hřišti Magenta Shores Golf & Country Club nedaleko Sydney, o týden později pak Australian Women’s Classic v severněji položeném Bonville. Česká golfistka se pokusí navázat na vydařený start do nové sezóny, kde jí aktuálně patří 13.příčka v celoročním žebříčku Order of Merit LET.

 

O uplynulých dvou týdnech.

Po turnaji na Floridě jsem se přesunula do Texasu, kde jsem navštívila svou alma mater v Austinu. Bydlela jsem přímo na hřišti University of Texas Golf Club, kde jsem měla plně k dispozici jak tréninkové zázemí, tak hřiště samotné. Kromě golfu jsem se měla možnost vidět i s trenéry a bývalými spoluhráčkami, což bylo strašně příjemné. Ráda se tam vracím, přece jen to byl na čtyři roky můj druhý domov, takže vzpomínek mám opravdu hodně. 

 

Má bývalá spoluhráčka měla o minulém víkendu svatbu, na které se nás potkalo ještě víc, takže jsme měly všechny na co vzpomínat. Poté jsem se přesunula přes Los Angeles a Fidži až na Nový Zéland, kde jsem strávila druhý týden. Ten byl spíš o důkladné rehabilitaci a cestování, než o golfu samotném, nicméně i v Christchurch jsem měla možnost si zatrénovat a zahrát. Procestovali jsme prakticky celý jižní ostrov a Nový Zéland nás naprosto pohltil. Jak panenskou přírodou, tak otevřeností a přátelskostí místních.

 

Když se teď ohlédnu zpět, tak oba týdny splnily přesně to, co jsem si představovala. Skvěle jsem si v USA zatrénovala, na Novém Zélandu pak odpočinula, jak fyzicky, tak mentálně, protože začátek sezóny byl opravdu náročný po obou stránkách.

 

O prvním turnaji.

Ráda bych opět přetavila solidní hru v dobrý výsledek na hřišti. To je velmi půvabné, ale poměrně dost náročné. Zatím jsme na něčem podobném letos nehráli, bude to zajímavá výzva. Magenta Shores GCC leží na poloostrově, kdy na jedné straně je moře, na té druhé pak velké jezero. Ač je okolo hřiště spousta stromů, tak samotný profil je spíše linksového typu se spoustou hlubokých bunkerů a nerovných fairwayí. Tento týden to bude hodně o správných rozhodnutích z odpaliště, protože nepřesnosti mohou mít fatální následky. Velkou roli také bude hrát vítr, který může už tak dost těžké hřiště udělat ještě složitějším. Samotnou kapitolou jsou velmi členité greeny, které z Česka můžeme znát třeba ze Zbraslavi.

 

O Austrálii.

Stejně jako na Novém Zélandu se tady cítíme velmi vítaní. Měli jsme možnost ubytovat se v resortu v hostitelských rodinách, což se ukázalo jako skvělé rozhodnutí. Bydlíme s Janou Melichovou v domě přímo na fairwayi druhé jamky a naši hostitelé jsou naprosto skvělí. Uvítali nás českou vlajkou a fotkami ze staré Prahy, v lednici čekalo vychlazené české pivo. V úterý pro všechny hráčky, které bydlí v rodinách, uspořádali jejich hostitelé společnou zahradní oslavu s domácím jídlem a pitím. To bylo ohromně milé a měli jsme možnost se díky tomu se všemi lépe poznat. Teď už jen tu pozitivní náladu přetavit v dobrý výkon na hřišti a bude to paráda.

 

Sára Kousková vstoupí do turnaje z jamky č. 10 v pátek v 8:10 australského času. V sobotu ji čeká start z jedničky ve 12:50.

Zdroj: Jakub Mejzlík

Foto: Tristan Jones