Kousková šestá na Q-School LET

Amatérka Sára Kousková, která studuje na univerzitě v Texasu, obsadila výborné šesté místo na Q-School, kde se hrálo o karty na Ladies European Tour v příští sezóně. Česká hráčka byla nejlepší amatérkou v rámci celé série a díky umístění by měla získat kartu kategorie 11, která byla připravena pro nejlepších dvacet hráček.

Jenže Kouskovou čeká ještě poslední semestr na univerzitě, navíc by se skrz amatérský světový žebříček ráda kvalifikovala na Augusta National Womens Amateur a karty na LET obdrží pouze hráčky, které se stanou profesionálkami před startem sezóny. “Budeme se snažit pro Sáru získat minimálně výjimku, aby mohla po svém návratu z USA plně využít svůj potenciál na nejvyšší evropské profesionální Tour. Věříme, že se nám společně s vedením LET povede najít společnou řeč v řešení tohoto problému, který například americká LPGA již vyřešila a hráčkám umožňuje v daném roce dostudovat a poté nastoupit na Tour,” vysvětloval situaci pro web České golfové federace Jakub Mejzlík, manažer týmu.

Velmi dobře o hráčskou kategorii 11 bojovaly také další české zástupkyně Tereza Melecká a Kristýna Napoleová. Melecká nakonec obsadila 27. místo a získala kategorii 15. “Na začátku bylo v plánu projít první stage a poté se umístit do padesátého místa, abych měla kartu číslo 15 z kterou můžu hrát většinu turnajů LET v příštím roce. Samozřejmě jsem se snažila umístit co nejlépe, ale dneska už nebylo štěstí na putty a bohužel žádné birdie tam nespadlo,” říkala pro ČGF Melecká.

O čtyři rány a dvanáct příček pak byla horší Kristýna Napoleaová, která ovšem díky svému umístění získala rovněž kategorii 15 pro příští rok. “Pokud by mi někdo před turnajem řekl, že budu mít alespoň kategorii 15, tak bych byla spokojená. Herně jsem asi i na tu lepší kartu měla, ale hodně jsem toho proputtovala,” sdělovala Napoleaová pro ČGF.

Poslední česká zástupkyně v turnaji Kateřina Vlašínová neprošla cutem po čtyřech kolech a obsadila nakonec 118. příčku.

Autor: Martin Kovařík, zdroje citací ČGF.