Kousková na Floridě opět na dostřel elitní desítky

Česká golfistka Sára Kousková obsadila na silně obsazeném turnaji Aramco Team Series na Floridě 12.místo. Na hřišti Feather Sound Country Club v Tampě tak navázala na svůj skvělý start do nové sezóny, kde si aktuálně po čtvrté letošní akci drží průběžnou 13.příčku v žebříčku Order of Merit Ladies European Tour. Prestižní klání, které bylo obohaceno účastí hráček z LPGA, ovládla s výsledkem 12 ran po par Němka Alexandra Forsterling.

 

Týmovou soutěž, která je standardně součástí Aramco Team Series, ovládly Francouzky Roussin Bouchard, Herbin a Angličanka McLaren. Češkám se v týmech také dařilo – Melichová brala sedmé místo, Kousková s Napoleaovou skončily dvanácté, Spilková pětadvacátá. Individuálně se dařilo Janě Melichové, která skončila devětatřicátá. Cutem na Floridě neprošly Klára Spilková ani Kristýna Napoleaová.

 

Kousková vstoupila do turnaje skvěle a trochu tím vyvrátila své slabší starty, které ji zatím provázely na třech předešlých akcích. V pátek zahrála čtyři rány pod par, což jí stačilo na průběžné deváté místo. V sobotu přidala jednu ránu pod normu hřiště, což ale v těžkých podmínkách, které ovlivňoval silný nárazový vítr, byl výborný výsledek. Díky němu tak nastupovala česká reprezentantka do neděle z páté pozice, kterou však dělila s dalšími devíti golfistkami. Kousková ve finálový den v těžkých podmínkách opět díky kvalitní hře atakovala výsledek pod par, nicméně dvě bogey na jamkách 16 a 18 znamenaly nedělní výsledek +1, celkově pak -4 a konečnou dvanáctou příčku. Kromě šeku na 8.750 euro si připsala také 58 bodů do Order of Merit.

 

O pocitech krátce po turnaji.

Jsem teď krátce po dohrání trochu zklamaná. Radost z kvalitní hry a výsledku mi trochu kazí poslední tři jamky, kde se mi nepodařilo vyvarovat dvou zbytečných chyb. Jsem si ale jistá, že až se zítra ráno probudím, tak budou převažovat pozitvní pocity. Hrála jsem v předposledním fligtu a musím říct, že jsem se cítila opravdu dobře. Na hřišti nám to s Kubou skvěle fungovalo, o to víc mrzí ty poslední dvě bogey, mohlo to být opět umístění v TOP 6.

 

O odlišných podmínkách v pátek a v sobotu.

Jsem šťastná, jak jsme se dokázali popasovat se změnou podmínek. V pátek se dalo díky menšímu větru skórovat, bylo to takové příjemnější. Zato sobota a neděle byly docela hardcore. Nebylo výjimkou, že jsme při hře do greenu brali kvůli větru třeba i o tři hole víc, než standardně. O to víc jsem ráda, jak nám to šlo. Hra byla opravdu na vysoké úrovni a upřímně, jsem šťastná, že jsem se v posledních flightech cítila naprosto přirozeně. Držela mě i na Floridě hra z týčka, kvalitně jsme puttovali, jen chybělo občas trochu víc štěstí. Celkově ale hra snesla ta nejpřísnější kritéria.

 

O aktuální formě.

Je skvělé vědět, že aktuálně je moje hra tam, kde bych si ji přála mít. Bojujeme prakticky každý turnaj o ty nejvyšší příčky a chybí jen málo. Věřím, že se nám bude dařit kvalitní hru promítat do dobrých výsledků dlouhodobě, a že se dočkáme i vytouženého vítězství. Když se nad tím zamyslím, tak je vlastně strašně příjemné být po takhle kvalitně obsazeném turnaji smutný z toho, že jsem až kousek za elitní desítkou. Máme v sobě teď ten správný oheň, který nás pohání dopředu a tlačí nás být co nejlepší.

 

O plánu na následující dva týdny turnajové pauzy.

Letím si teď odpočinou do Austinu. Tedy odpočinout, spíš dobře potrénovat a navštívit přátele a kouče z University of Texas. Vracím se tam vždy moc ráda a ohromně si vážím toho, že tam mám i po dostudování dveře prakticky kdykoli otevřené. Čeká mě trénink, ale určitě si najdu i čas na relax a nějakou kávičku s bývalými spoluhráčkami. Po Austinu mě čeká přesun k protinožcům a příprava na další program LET v Austrálii, kde nás čekají dva turnaje.

Zdroj: Jakub Mejzlík