Kousková druhá na AMUNDI Czech Ladies Challenge

Na pražské Zbraslavi se v závěru minulého týdne hrál turnaj LET Access Series AMUNDI Czech Ladies Challenge, který byl zároveň premiérovým profesionálním startem pro nejlepší českou amatérku Sáru Kouskovou. Ta navíc obhajovala vítězství z loňského ročníku turnaje.

Kouskové se sice nepovedl vstup do turnaje, když zahrála 76 ran (+4), ale poté už na hřišti válela a po výsledcích 67 ran (-5) a 70 ran (-2) obsadila nakonec druhé místo za německou golfistkou Chiarou Noja. Ta nakonec zvítězila s velkým náskokem devíti ran, když si velký náskok přinášela už do posledního kola. “Plán byl zkusit na Chiaru ještě trochu zatlačit, nicméně hrála celé tři dny skvěle. Jsem každopádně ohromně šťastná, jak mi vyšel můj premiérový start mezi profesionálkami, a těším se na budoucí turnaje,” říkala po turnaji stříbrná Kousková.

Z českého pohledu však nebylo umístění Kouskové jedinám skvělým počinem, protože na dělené čtvrté příčce skončily amatérky Jana Melichová a Patricie Macková s výsledkem +1, jen o ránu za nimi na šesté pozici pak byla Agáta Vahalová. Ve druhé desítce pak byla ještě další amatérka Karolína Stará.

Autor: Martin Kovařík.