Kořínek vítězem Czech Classic Open 2020

Rozehrávka na Hluboké ukázala, kdo má tuhý kořínek!

Tohle opravdu nikdo nečekal…U jednokolového turnaje je sice pravděpodobné, že se může hrát rozehrávka, ale že stejný výsledek přinesou hned tři borci, není až zase tak normální. Právě to se stalo na Hluboké v rámci zahajovacího turnaje Czech PGA s názvem Czech Classic 2020. Celková dotace činila 120 000 a chtělo si na ni sáhnout téměř 40 profesionálů, které doplnila řada dobrých amatérských hráčů. Celý turnaj byl v hledáčku České televize a NOVA Sport.

Viceprezident PGA of Czech Republic Jan Mergl(který si turnaj zahrál) a prezident ČGF Zdeňka Kodejše(který turnaj sledoval) zaručovali svou přítomností nespornou kvalitu turnaje a potvrzovali partnerství mezi ČGF a PGAC.

Vzhledem k dřívějším úvahám, že je Hluboká snadnou kořistí, vstoupili hráči na jamku číslo jedna a postupně dokazovali, že prostě umí. Ovšem pozor, nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl trhnout rekord hřiště, nebo že by snad měl někdo ulétnout všem ostatním o parník…

Když po poledni začalo lehce pršet, tak už bylo jasné, že se většina musí prostě smířit s tím, že nepřinese úplně bombastické číslo a hráčům začalo docházet, že to rovné zámecké hřiště není tak přívětivé, jak si všichni mysleli. Když došlo totiž na ranní měření rychlosti greenů, tak bylo k úžasu mnohých oznámeno číslo 10 a půl. Ano…opravdu tolik, což se nakonec ukázalo jako rozhodující element při konečném účtování.

„Věděl jsme, že si profesionální hráči myslí, že to bude snadné, ale teď jsem velmi spokojený, když vidím jejich vystřízlivění“, uvedl při turnaji prezident Zámeckého golfového klubu na Hluboké Antonín Loužek a dodal, hřiště jsme připravovali šest týdnů a kdyby nepršelo, tak by bylo ještě náročnější…

68 sice není špatný výsledek, naopak na jedno kolo je to vynikající, jenomže….Tohle číslo si s sebou přinesli hned tři profesionální hráči. Očekávaný Stanislav Matuš, agilní Francouz Julien Brun a trochu překvapení v podobě Aleše Kořínka.

Asi nemá smysl popisovat jamku po jamce opravdu dramatické rozehrávky, jen upředním, že Stanislav Matuš se ocitl při třetím pokusu nalézt vítěze ve vodě a to se mu nakonec stalo osudným. Kořínek a Brun se pak pustili ještě do dalších tří pokusů uspět a když to vypadalo, že Kořínek dobrým dlouhým patem Bruna udolá, ten neztratil nervy a na dvojce (2 x rozehrávaná) se opět nahodil. Podruhé se tedy rozehrál pětipar(jamka č.9) a v dramatickém závěru opět lépe patoval Aleš a tak zase jednou tuzemský borec dokázal, že má prostě „tuhý kořínek“. Gratulujeme samozřejmě Aleši Kořínkovi k zasloužené výhře!