Klára Spilková prošla do druhé části Q-Series

Velmi těsný postup do druhé části Q-Series, ve které se bojuje od kartu na LPGA pro následující sezónu, má za sebou nejlepší česká profesionálka Klára Spilková. Do druhé části se totiž dostala z poslední dělené 62. pozice.

České hráčce se nepodařila v Alabamě první dvě kola, když zahrála 73 ran (+1) a 74 ran (+3), do hry jí však vrátilo předposlední dějiství, ve kterém obešla hřiště Crossings Course za 68 ran (-4) a dostala se do postupující sedmdesátky. Jenže v posledním kole, jenž se hrálo na Falls Course, nezahrála ani jedno birdie, ovšem 17 parů a jedno jediné bogey nakonec na postup stačilo. “V polovině kvalifikace jsem trochu ztrácela, ale věděla jsem, že je to běh na dlouhou trať a že mám před sebou ještě spoustu jamek, na kterých se mohu vylepšit. V posledním kole jsem měla celý den informace o výsledcích i o cutu. Hrála jsem solidně, za poslední dvě kola jsem nezasáhla jen jeden green v regulaci. Putty byly také dobré, pouze tam ve finále nepadala birdie,” sdělila v tiskové zprávě Spilková.

Druhá část Q-Series startuje už 9. prosince na Highland Oaks GC, karta na LPGA je připravena pro 45 nejlepších, zbylé hráčky získají kartu na nižší Symetra Tour. “Mám tři dny na další přípravu. Nejprve si dám trénink puttování a od úterý půjdu cvičná kola na novém hřišti. Je fajn, že budeme hrát už pouze na jednom,” dodává česká golfistka.

Autor: Martin Kovařík.