Klára Spilková neprošla na LPGA Tour cutem

Klára Spilková má za sebou další vystoupení na LPGA Tour v této sezóně, tentokrát však na ShopRite LPGA Classic Presented by Acer nenavázala na dva povedené turnaje z minulých dvou týdnů.

Na turnaji hraném v Galloway v New Jersey totiž nedokázala projít cutem a skončila na 110. příčce. K postupu cutem, který nakonec byl na úrovni paru, jí chybělo pět ran. Právě těchto ztratila ve svém druhém kole, kde zahrála tři birdie, ale také pět bogey a jedno triple bogey. Výhru na turnaji si připsala francouzská hráčka Celine Boutier s výsledkem -14. O ránu za ní byla trojice pronásledovatelek.

O víkendu hrála v USA také Karolína Vlčková, která na Symetra Tour nastoupila do turnaje Carolina Golf Classic presented by Blue Cross/Blue Shield of NC. Vlčková dokázala projít cutem především díky výbornému druhému kolu za 67 ran. Nakonec s celkovým skóre v paru obsadila dělenou 60. příčku turnaje.

Cutem naopak na Ladies European Tour neprošla Šideri Váňová na turnaji Estrella Damm Ladies Open ve Španělsku, kde s výsledkem +8 obsadila dělenné 83. místo v turnaji.

Z mužských hráčů se většina české špičky účastnila Grandfinále Czech PGA Tour na Kaskádě, na Challenge Tour se tak představil pouze Šimon Zach, který po kolech 73 a 69 ran neprošel na Swiss Challenge cutem.

Autor: Martin Kovařík.