Klára Davidson Spilková: Úspěšný reparát a návrat ke stabilitě

(Praha 25. února 2024) Česká reprezentantka Klára Davidson Spilková má za sebou první úspěšný podnik letošní sezony. Po nezdaru v saúdskoarabském Rijádu se dokázala vrátit ke své hře a obvyklé stabilitě a sama mluví o úspěšném startu. Na jejím oblíbeném hřišti Royal Golf Dar Es Salam (Blue) v Rabatu jí k umístění mezi deseti nejlepšími chyběla jediná rána, kterou ztratila na poslední jamce. Z Maroka si tak z turnaje Lalla Meryem Cup odvezla nejen dělené třinácté místo, ale i první body do celoročního žebříčku Race to Costa del Sol a finanční odměnu.

 

„Překvapivě nám v Maroku zapršelo, ale naštěstí jen v pátek, kdy jsme kvůli tomu měly odložený start. Paradoxně nám to s Evičkou Koželuhovou pomohlo a právě druhý den byl pro mne nejlepší. Super den. Hřiště mi sedělo, ale to je i hezkými vzpomínkami. Proti Rijádu se v Rabatu, kde je hřiště užší, dalo i lépe skórovat. Byl to fajn výsledek po konzistentním výkonu, za který jsem ráda. Stále je pár věcí, které musím zlepšit, ale je to konečně dobrý vstup do sezony a součást dlouhodobého plánu,“ zhodnotila svůj výkon z marockého turnaje po návratu do Prahy hráčka.

 

Davidson Spilkovou teď čeká týden v Praze, kde bude trénovat a pracovat na doladění své hry. Za necelé dva týdny zamíří na první z týmových soutěží Aramco ve Spojených státech. Hrát se bude nejen ve větší konkurenci i s hráčkami z LPGA Tour, ale také o zajímavé body a rovný milion amerických dolarů.

 

„Na Floridu se už teď hodně těším, ale musím ještě zapracovat na hře železy, která mě stále trochu trápí – netrefuji míčky tak dobře, jak bych si přála. Snad to bude jeden z posledních chladných týdnů v Praze a pak už se vše bude odehrávat jen v teple a budu moci vyrazit i na hřiště v Nebřenicích. Na Floridu odlétám o čtyři dny dříve, tak bude čas na trénink krátké hry a puttování, a snad i v lepším počasí,“ prozradila následující program profesionálka.

 

Do Tampy na Floridě odlétá Spilková již příští neděli. Kdo jí ponese v týmové soutěži bag, se stále řeší, ale ve hře je i možnost, že důvěru dostane některý z místních profesionálů. Turnaj Aramco Team Series – Tampa se odehraje od pátku 8. do neděle 10. března 2024. Poté čeká hráčku přelet do Austrálie, kde ještě před kratší přestávkou plánuje odehrát dva turnaje Ladies European Tour v Novém Jižním Walesu.

 

Nejbližší turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

8.–10. 3. 2024             Aramco Team Series, Clearwater, Florida, Spojené státy

29.–31. 3. 2024          NSW Women’s Open, Nový Jižní Wales, Austrálie

5.–7. 4. 2024              Australian Women’s Classic, Bonville, Austrálie

 

 

www.klaraspilkova.eu

 

Foto:   Tristan Jones / LET (2024 Lalla Meryem Cup)