Klára Davidson Spilková si na Trumpově hřišti zahraje se světovou špičkou

Po týdenním pobytu v chladné a deštivé Francii se Klára Davidson Spilková přesunula na slunnou Floridu. Čeká ji zde od pátku do neděle druhý z pěti turnajů vložené minisérie Aramco Team Series, ve které se hraje o finanční dotaci jeden milion amerických dolarů.

 

Na půdě Spojených států se vedle Davidson Spilkové představí také čtyři další české hráčky: Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká a Kristýna Napoleaová. Ve startovním poli je čeká velmi zajímavá konkurence. Na hřišti Trump International ve West Palm Beach si zahrají i taková jména jako světová trojka Lydia Ko nebo sedmička Lexi Thompson.

 

„Na Floridu jsem se těšila moc. Pár let jsem tady žila a mám to tu hodně ráda, ale přiznám se, že hřiště Trump International jsem předtím nikdy nehrála. V oblasti West Palm Beach jsem moc času nestrávila a hrála zde jen jediný turnaj LPGA Tour, v Boca Raton. Trumpovo hřiště je nádherné. Má hodně vody, hodně písku, rychlé greeny a na Floridu nezvykle velká převýšení. Navíc je všude bermudská tráva, panuje zde obvykle velké horko a je vlhko, takže úplně něco jiného než minulý týden ve studené Francii,“ napsala z Floridy Davidson Spilková.

 

Týmy pro turnaj obvykle tvoří tři profesionální hráčky a jeden amatér, jejichž výsledky se sčítají. Z celkové odměny milion amerických dolarů je pak polovina určena pro individuální výsledek a 500 000 dolarů se rozdělí mezi jednotlivé týmy. Kapitánka má právo si jednu spoluhráčku vybrat sama, jednu hráčku jí do skupiny přidělí vylosováním promotér a stejně tak amatéra určuje los.

 

„Do turnaje jsem tentokrát byla nasazena jako 32. hráčka, takže jsem si vybírala jako jedna z posledních a bylo to o něco těžší. Do týmu jsem si nakonec přibrala Skotku Lauru Beveridge a los mi přidělil Švédku Lisu Pettersson. Obě jsou to již zkušené hráčky a jsem přesvědčená, že máme super tým. O to víc už se na páteční kolo těším,“ prozradila k volbě týmu kapitánka Davidson Spilková.

 

Turnaj se uskuteční na hřišti Trump International ve West Palm Beach na Floridě od pátku 19. do neděle 21. května 2023 a hraje se klasickým způsobem na rány s cutem po druhém kole. Pro týmovou soutěž se výsledky všech čtyř členů týmu sčítají. Klára Davidson Spilková do turnaje vstupuje jako 9. hráčka žebříčku Ladies European Tour Race to Costa del Sol a 113. hráčka světového pořadí Rolex Rankings.

 

„Turnaje této vložené minisérie jsou úplně jiné. Hrajeme v týmu, a můžeme si tak vzájemně fandit a podporovat se. Dodává to hře úplně jinou energii a svým způsobem i hodnotu a rozměr. Velmi záleží i na tom, jakého amatéra nám los přidělí a jakým přínosem pro tým může být. Když se mu daří skórovat, týmu to hodně pomůže. Za mě to je hodně fajn a milé zpestření v celém turnajovém kalendáři, navíc občas s velkými jmény ve startovním poli a kolikrát zajímavou finanční odměnou za dobrý výsledek,“ sdělila z West Palm Beach hráčka.

 

 

Turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

19.–21. 5. 2023          Aramco Team Series, Florida, Spojené státy americké

2.–4. 6. 2023              Helsingborg Open, Helsingborg, Švédsko

8.–11. 6. 2023            Volvo Scandinavian Mixed, Stockholm, Švédsko

15.–18. 6. 2023          Amundi German Masters, Berlín, Německo

23.–25. 6. 2023          Tipsport Czech Ladies Open, Beroun, Česká republika

 

 

www.klaraspilkova.eu