Klára Davidson Spilková: Nikdo z nás nejede do Paříže na výlet, ale uspět

(Praha 24. června 2024) Největší domácí dámský turnaj Tipsport Czech Ladies Open v Berouně pod hlavičkou Ladies European Tour nebyl jen velkou golfovou podívanou. Pro české hráčky byl i posledním, ze kterého bylo možné získat body do redukovaného olympijského žebříčku, dostat se mezi šedesátku nejlepších a zajistit si místo ve startovním poli turnaje pod pěti kruhy. Tajenka se šťastným koncem odhalila dvě česká jména. V Paříži si pod českou vlaječkou zahrají Klára Davidson Spilková a Sára Kousková.

 

Davidson Spilková také turnajem v Berouně zakončila první polovinu letošní sezony, která nebyla, alespoň podle jejích vlastních slov, zcela podle představ.

 

„Poslední dobou s golfem hrajeme takovou malou hru na trpělivost – kdo víc vydrží. Může to trochu vypadat jako výkony nahoru dolů, ale letošní výsledky porovnávám s posledními dvěma roky, kdy se mi hodně dařilo. Golf takový vždy byl a bude. Zažívám to již čtrnáct let a vím, že musím vytrvat, trénovat, počkat si: Konzistence, a s ní i lepší výsledky, zase přijde. Musím jít dál a neřešit každé zaškobrtnutí. Nepřestat své hře až do poslední jamky věřit. Tak jako teď v Berouně, kde bylo znát, že si toho tlaku na sebe možná před domácími fanoušky nakládám víc, než je potřeba. Chci se ale vždy divákům ukázat v tom nejlepším světle a pak mě o to víc mrzí, když pro ně nedokážu zahrát lépe,“ okomentovala svou hru na berounském turnaji profesionálka.

 

V pondělí 24. června se také uzavřel redukovaný žebříček, ve kterém si Česko díky Davidson Spilkové a Kouskové zajistilo dvě místa ve startovním poli olympijského turnaje, který se odehraje za necelých šest týdnů na hřišti Le Golf National na předměstí Paříže.

 

„Příprava na olympijský turnaj pro mě Berounem nezačíná ani nekončí, ale probíhá neustále. Možná právě proto jedu na olympijské hry již potřetí. Redukovaný žebříček se tvoří dva roky a není otázkou pár posledních turnajů nebo splnění kvalifikačních limitů jako v jiných sportech. Je to dlouhodobá cesta, ale přiznám se, že teď ze mne trochu tlaku spadlo. I když jsem už od konce loňského roku věděla, že se do Paříže dostanu, tak jsem ten tlak okolo sebe vnímala. Super je, že nakonec na olympiádu jedeme historicky poprvé dvě a obě jsme to také trochu štěstím obrečely,“ popsala své pocity okolo napínavé olympijské kvalifikace hráčka.

 

Spilková jede do Paříže společně se svým manželem Seanem Davidsonem v roli caddieho s cílem uspět. Zkušenosti s tímto výjimečným turnajem nasbírala již před osmi roky z Riu de Janeiro a před třemi lety v Tokiu.

 

 

Davidson Spilkovou teď čeká týden zaslouženého volna a poté další z týmových soutěží Aramco v Londýně. Po týdnu pauzy pak ještě jeden předolympijský turnaj v nizozemském Hilversumu a koncem července přesun do Paříže, kde se bude společně se svým týmem připravovat na vrchol letošní sezony.

 

www.klaraspilkova.eu

 

Nejbližší turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

3.–5. 7. 2024              Aramco Team Series, Londýn, Velká Británie
19.–21. 7. 2024          Dutch Ladies Open, Hilversum, Nizozemsko
7.–10. 8. 2004 olympijský turnaj, Paříž, Francie

 

Foto:   Tristan Jones / LET (Tipsport Czech Ladies Open 2024)

Zdroj: Monika Tauchen