Klára Davidson Spilková: Letos je to boj s počasím a hledáním konzistence

(Praha 22. května 2024) Třetí turnaj v řadě a hned poté v jednom sledu další tři turnaje má před sebou na evropské půdě česká profesionálka Klára Davidson Spilková. První polovinu šestiturnajové šňůry uzavře francouzským podnikem Jabra Ladies Open v Évian-les-Bains, který je současně kvalifikací na červnový major Evian Championship. Na tomto místě, které má velmi ráda, odehrála před lety svůj vůbec první turnaj kategorie major v životě. Kouzelné, nicméně náročné hřiště se rozkládá na břehu Ženevského jezera, na dohled od nejvyšší evropské hory Mont Blanc.

 

„Letos nám tedy počasí zrovna nepřeje. Je docela divoké, ale to k naší práci zkrátka patří a je potřeba to brát tak, jak to je. Ani tady to nevypadá, že bychom si užily tepla a sluníčka. Včera hodně pršelo a obdobná předpověď se rýsuje i na víkend. Navíc jsme v horách a vše se může změnit během několika málo minut,“ vzkázala po prvním tréninkovém kole v Évian-les-Bains hráčka.

 

„Bez ohledu na počasí to tady mám hodně ráda, ale čím víc tohle hřiště hraju, tím víc ho mám v oblibě. Je náročné, zvláště pak na greenech a okolo nich. Chcete-li tady uspět, musíte právě tahle místa dobře znát. I když je nastavení hřiště snadnější, než bývá na majoru, je to stále pro každou z nás výzva,“ dodala profesionálka.

 

„Pořád nemohu najít loňskou konzistenci, bohužel ve všech aspektech své hry. Po minulém týdnu vím, že nejvíc musím zapracovat na krátké hře, která je zrovna v Évianu tou nejdůležitější. Bohužel jsme na trénink neměly ani v Koreji, ani v Berlíně dostatek času a vhodné podmínky. Až tady máme velké tréninkové zázemí a relativně dost času pokusit se vše zlepšit a na krátké hře zapracovat. Na hřišti se naštěstí nic nezměnilo a zůstalo při starém, dobrém. O to víc času mi zbude na trénink,“ sdělila k momentální formě golfistka.

 

Davidson Spilková startuje ve čtvrtek v odpolední skupině netradičně z odpaliště patnácté jamky ve 13:35. Los jí tentokrát jako spoluhráčky přisoudil Thajku Trichat Cheenglab a Španělku Lunu Sobrón Galmés. U bagu bude tentokrát mít Moniku Tauchen, která na jeden turnaj vystřídá Seana Davidsona, manžela Spilkové. Francouzský podnik se hraje na tři kola, od čtvrtka 23. do soboty 25. května 2024, a ve startovním poli jsou i další tři česká jména: Kristýna Napoleaová, Sára Kousková a Jana Melichová.

 

Nejbližší turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

23.–25. 5. 2024          Jabra Ladies Open, Évian-les-Bains, Francie

  1. 5.–2. 6. 2024 Dormy Open Helsingborg, Helsingborg, Švédsko
    14.–16. 6. 2024 Ladies Italian Open, Řím, Itálie
    21.–23. 6. 2024          Tipsport Czech Ladies Open, Beroun, Česko

 

www.klaraspilkova.eu

 

Foto:   Tristan Jones / LET (Jabra Ladies Open , Amundi Ladies German Open 2024)

Zdroj: Monika Tauchen