Kaskáda Golf Trophy – Grand finále Czech PGA 2023 (Mezi muži překvapivě, ale zaslouženě druhá dělená Tereza Koželuhová)

Vyvrcholení české profesionální golfové tour se hrálo za pěkného slunečného počasí na výborně připravených devítkách „Dřevěné” a „Kamenné” golfového resortu Kaskáda, který již tradičně hostí Grand finále české PGA tour. Muže čekalo hřiště dlouhé 6370 m a ženy 5670m. Finálový turnaj byl dotován částkou 250.000,- Kč

Za slovinským vítězným profesionálem Markem Trnovcem, kterého k vítězství posunulo vynikající první kolo a skóre 63 ran, -9 (druhé kolo 75 ran) skončila na děleném druhém místě překvapivě, ale zaslouženě dvěma vyrovnanými koly za 70 ran Tereza Koželuhová, mladá česká profesionálka, členka Ladies European Tour spolu s amatérem Janem Pololáníkem (také celkový výsledek -4). Těsně přehráli špičkové české profesionály Michala Pospíšila, který se v Brně vrátil do turnajů po přestávce (způsobené zraněním), Matyáše Zapletala (oba měli výsledné skóre 141), Dominika Pavoučka (142), Gregga Lavoie (142), Marka Siakalu (143), nedávného vítěze Slovak Open hraného v golfovém resortu Penati a Štěpána Daňka (143), mezi které se dokázali vklínit nejlepší amatéři Petr Pololáník, Štěpán Plášek a Matouš Zach.

Pro PGAC to bylo úspěšné završení této sezony. Hráčům na stupních vítězů gratulujeme a věříme, že se na Kaskádu vrátíme příští rok v hojném počtu.

Foto: Zdeněk Sluka