Jana Melichová začíná v Keni sezonu Ladies European Tour

Turnaj Magical Kenya Ladies Open se hraje od 2. do 5. února 2023
– Hraje 96 golfistek z 28 zemí, Jana Melichová je jednou ze čtyř Češek
– Před prvním startem sezony trénovala profesionálka v Dubaji

Golfová Ladies European Tour 2023 začíná stejně jako loni v Keni, kde se mezi 23 novými hráčkami série chystá na debut také Jana Melichová. Sedm měsíců od přestupu k profesionálkám je vítězka Tipsport Czech Ladies Open 2022 opět na nové startovní čáře, protože nastupuje do své první plné sezony na LET.
„Moc se těším, že do sezony vstoupím hned prvním turnajem kalendáře, navíc na tak jedinečném místě, jako je hřiště Baobab v resortu Vipingo Ridge,“ říká 25letá členka LET, která si loňským titulem zajistila členskou kartu na tento rok.
Na svých golfových cestách s amerických univerzitním týmem už Jana zažila hodně, ale přesto ji jako nováčka prostředí v Keni překvapilo.
„Po hřišti se volně procházejí zvířata, zebry, žirafy nebo opice. A je to trochu šok, když se před vámi v chudé zemi otevře resort se soukromým letištěm, pláží a kvalitním hřištěm. Loni prý bylo celkově tvrdší a rychlejší, včetně předělaných greenů. Je tu samozřejmě horko, které během dne trochu tlumí silný vítr. Na fairwayích se najdou sušší místa, takže je potřeba si dát pozor na odskoky míče, přizpůsobit hru podmínkám a zbytečně neriskovat,“ říká Jana.
Hřiště si obejde celkem dvakrát, když po úvodní seznamovací osmnáctce rozdělila další dva dny na dvě devítky, včetně středečního Pro-Am. „Chce to tady hrát pod vítr, být v klidu, nervat rány. Místa před vyvýšenými greeny jsou hratelná, ale dostat se vedle nich nebo dokonce za ně je nebezpečné. Některé jamky raději hraju jen na střed greenů,“ vysvětlila Jana, která startuje do prvního kola ve čtvrtek 2. února v 8:44 místního času (6:44 SEČ) z 10. jamky.
Na sezonu se připravovala týden v Dubaji, společně s Kristýnou Napoleaovou a Sárou Kouskovou, které jsou rovněž v Keni, stejně jako Tereza Melecká. „Třikrát jsme v Dubaji hrály různá hřiště a pak jsme hlavně trénovaly celé dny v Els Clubu. Po zimě v indooru, a navíc takhle v partě to bylo skvělé,“ dodala Jana Melichová.

zdroj: Kateřina Horiszny, foto archiv JM