Jana Melichová vynechala turnaje v Itálii a Švédsku pro lepší přípravu na domácí Czech Ladies Open

Jana Melichová se rozhodla strategicky vynechat své původně plánované turnaje ve Švédsku a Itálii, aby se mohla plně soustředit na nadcházející Czech Ladies Open. Před dvěma lety triumfovala právě na tomto turnaji jako amatérka po návratu ze studií v USA, což znamenalo i začátek její profesionální kariéry.

Toto vítězství nejen odstartovalo její profesionální dráhu, ale také potvrdilo, že její úspěch nebyl náhodný. Od té doby se Jana několikrát umístila v Top 10 a sezónu 2023 zakončila v TOP 60 evropského žebříčku, což jí zajistilo místo na Ladies European Tour pro rok 2024. Tím Jana prokázala, že opravdu patří mezi evropskou golfovou elitu a dokáže se mezi ní i udržet.

“Golf není jen o fyzické připravenosti; mentální odolnost a soustředění hrají stejně důležitou roli, ne-li důležitější,” uvedla Jana. Aby zlepšila svou mentální stránku a připravenost, rozhodla se vrátit domů, dříve a trénovat poslední týdny na hřištích v Čechách, přičemž nejvíce času strávila přímo na hřišti Royal Golf Club Beroun.

“Berounské hřiště miluji, a to nejen kvůli tomu, že jsem tady vyhrála. Dále, musím moc poděkovat místnímu greenkeeperovi a jeho týmu za jejich práci. Hrála jsem tady před několika měsíci a jejich tvrdá práce je na trávě opravdu vidět,” řekla Jana pár dní před turnajem.

Dále Jana přiznala: “Nejsem si jistá, zda mi body budou stačit na olympiádu, nicméně strategie vynechat dva turnaje a dobře se připravit na Czech Ladies Open dávala největší smysl. Olympiáda je prestižní záležitost pro každého sportovce a já budu bojovat dále. Každopádně, zůstat v dobré formě na další půlku sezóny, abych si udržela kartu na LET na další sezónu, je klíčové. Bez pozice na LET by nešlo sbírat body a hrát dál.”

Po Czech Ladies Open Jana hned zamíří do Švýcarska na Swiss Ladies Open a následující týden rovnou na ARAMCO Team Series v Londýně.

Kontakt pro média: tel: +420 775 086 297, e-mail: management@wingsofczechia.com

Zdroj: Kateřina Horiszny