Jana Melichová spokojena po NSW Women’s Open

Magenta Shores, Austrálie – Jana Melichová, nadějná česká golfistka, zakončila své účinkování na prestižním turnaji NSW Women’s Open, který se konal na vysoce náročném hřišti Magenta Shores. Toto hřiště, známé svým chytrým bunkrováním a neustálým oceánským větrem, který klade velké nároky na všechny hráče, představovalo pro Melichovou skvělou výzvu i první zkušenost turnaje v Austrálii.

 

 

Po působivém výkonu ve druhém kole, kde Melichová opět bez potíží prošla cutem, se umístila na šestnáctém místě. Tento výsledek jí dal solidní výchozí pozici pro finální kolo turnaje. Avšak třetí den, kdy hráčky potrápilo zejména povětří, se Melichové nepodařilo udržet skóre -3 z předchozího dne, což vedlo k jejímu konečnému umístění na 43. místě se skóre +2.

 

 

Melichová se vyjádřila ke svému výkonu: “Mám radost, že z vrtkavého startu sezóny už hraji stabilní golf a za možnost hrát ve finálovém kole mám určitě radost. Doufala jsem v lepší výsledek ve finálovém kole, ale je pravdou, že nebylo jednoduché. Těžké piny a silnější vítr znemožnil skórovat a bohužel nastaly i chyby, které nešlo zvrátit. Co se týká hry, tak mám dobrý pocit, s mým trenérem Jirkou Němečkem jsme udělali velký kus práce a já se cítím mnohem lépe. V golfu prostě můžete mít pocit, že jste hráli dobře, ale výsledek tomu nemusí odpovídat a naopak.”

 

 

I přes konečné umístění vnímá Melichová svou účast na turnaji jako pozitivní zkušenost, která potvrdila, že její hra se stabilizuje a zlepšuje. Spolupráce s trenérem Jirkou Němečkem ji posunula vpřed a Melichová se teď cítí lépe připravena na další výzvy.
Jana Melichová je již od pondělí v Australském Bonville, aby se co nejlépe připravila na další turnaj Australian Women’s Classic, který startuje již tento pátek

 

 

Kontakt pro média: tel: +420 775 086 297, e-mail: management@wingsofczechia.com

Zdroj: Kateřina Horiszny

Foto: LET