Jana Melichová se chystá na NSW Women’s Open v Austrálii

Magenta Shores, Austrálie — 28. 3. 2024 — Česká golfová profesionálka Jana Melichová se připravuje na svůj pátý turnaj Ladies European Tour této sezóny na prestižním NSW Women’s Open, který začíná tento pátek na Magenta Shores Golf and Country Club.

 

Po dvoutýdenní pauze a chvályhodném výkonu na ARAMCO na Floridě se Melichová vrátila z České republiky do Austrálie, což dokazuje její závazek pro první polovinu sezony.

“První polovinu sezony je má strategie jasná: hrát co nejvíce mohu. S letními olympijskými hrami v Paříži na obzoru je klíčové, abych hrála, sbírala body a nevynechávala turnaje kvůli pohodlí,” uvedla Melichová. Její odhodlání není jen o zlepšování dovedností a postavení v žebříčcích, ale také o dokazování její odolnosti a závazku reprezentovat svou zemi na jedné z nejprestižnějších sportovních scén světa.

 

“Dva turnaje v Austrálii jsou jedny z nejnáročnějších v nové sezóně hlavně kvůli obrovské dálce a 10hodinovému časovému posunu. Cestu jsem si naplánovala nejkratší možnou s jedním přestupem a už během cesty jsem se snažila přizpůsobit místnímu času. Hřiště je moc krásné a zároveň náročné. Síla a směr větru tento týden vytvoří spoustu variací a vývoj turnaje bude o to zajímavější. Přesná hra z odpaliště je na tomto hřišti klíčová. Austrálii si zatím moc užívám, je to pro mě premiéra a bezvadná. Bydlím u jedné z host families společně se Sárou Kouskovou a obě si pochvalujeme, jak nás uvítali do jejich domova s otevřenou náručí. Takové momenty vytvářejí nezapomenutelné zážitky,” doplnila Melichová.

 

NSW Women’s Open, známý svým náročným hřištěm a konkurenčním polem, bude prvním ze dvou australských turnajů, na kterých se Melichová plánuje zúčastnit, následovaný těsně Australian Women’s Classic. Strategický přístup Melichové k překonání jet lagu — zůstat během letu do Austrálie vzhůru — zdůrazňuje její odhodlání podat nejlepší výkon. “Během letu jsem se rozhodla zůstat vzhůru; zdálo se mi to jako nejlepší způsob, jak přizpůsobit se změně času. Před dvěma týdny jsem byla na Floridě, poté v Praze a nyní v Austrálii, takže jsem chtěla zajistit, abych změnu zvládla co nejlépe,” řekla Melichová.

Magenta Shores Golf & Country Club je známý svou strategickou hrou, úchvatným bunkrováním a všudypřítomným oceánským větrem, který výrazně ovlivňuje hru. Mezi highlighty hřiště patří náročná osmá a desátá jamka par 5, zrádná třináctá jamka par 4 a klamně náročná patnáctá jamka par 3. Hřiště s pohybujícím se písečným terénem a konturovanými odkazy nabízí jedinečný zážitek pro milovníky golfu a významnou výzvu pro soutěžící.

 

Melichová zahájí hru v pátek v 12:39 místního času, kde bude hrát po boku australské hráčky Rhianny Lewis a francouzské golfistky Nastatsie Nadaud.

 

Turnaj je možno sledovat živě na O2TV Sport tuto sobotu od 02:30 a v neděli od 3:30.

 

Kontakt pro média: tel: +420 775 086 297, e-mail: management@wingsofczechia.com

 

Zdroj: Kateřina Horizsny