Jana Melichová přilétá na Joburg Ladies Open v Jižní Africe

Česká golfistka Jana Melichová se vydala do Jižní Afriky, aby se zúčastnila Joburg Ladies Open, další turnaj v kalendáři letošní Ladies European Tour.

 

Pro Janu nejsou turnaje v Africe jen sportovním dobrodružstvím, ale také příležitostí k prezentaci její spolupráce s Merisi Group, která mimo své poradenství v obchodě, strategii i marketingu je známá svojí spoluprací s nadací Roman Wildlife Foundation. RWF přispívá k ochraně ohrožených druhů a podpoře komunitního rozvoje v Africe. „Jsme cestovatelé, fotografové ale hlavně milovníci přírody a zvířat v Africe. Při naší práci nejde jen o záchranu zvířat, ale také o podporu dětí v rozvoji jejich vzdělání,“ sdělil Roman Baláž zakladatel a představitel nadace RWF a Merisi group. Jana Melichová je nadšená, že její sportovní cesty mohou podpořit tuto významnou iniciativu.

 

“Z Prahy jsem letěla v pondělí přes Amsterdam, hned v úterý jsem měla možnost si zahrát 9 jamek PRO-AM a ve středu si ještě zahraji cvičné kolo. Hřiště je v podstatě velmi identicky náročné jako bylo minulý rok.” komentovala Jana.

 

Joburg Ladies Open se koná na golfovém hřišti Modderfontein, který se nachází přímo v srdci Johannesburgu. Hřiště nabízí několik technicky náročných jamek, včetně tříparové 17. jamky, která je známá svou vodní překážkou chránící green a vyžaduje precizní úder z odpaliště. Další náročnou jamkou je pětiparová patnáctka, patřící mezi nejdelší, kde je klíčová strategická hra pro dosažení greenu v regulaci.

 

Čtyřdenní turnaj Joburg Ladies Open startuje již tento čtvrtek, 18. dubna 2024. Jana Melichová nastoupí v 8:06 ráno ve flightu se švédskou golfistkou Lisou Petterson a thajskou April Angurasaranee.

 

Pro české fanoušky bude turnaj vysílán živě na O2 TV Sport v sobotu a neděli od 13:00 do 16:00.

 

Zdroj: Kateřina Horiszny

 

Kontakt pro média: tel: +420 775 086 297, e-mail: management@wingsofczechia.com