Jana Melichová: Návrat putteru na Belgian Ladies Open

Nový turnaj, nová rukavice, nová motivace. To je Belgian Ladies Open, kam Jana Melichová opět přivezla golfovou rukavici, jejíž výzdoba na hřbetu odráží lokální kulturu a která bude vydražena ve prospěch nadace Pink Bubble.

Ladies European Tour se hraje od 26. do 28. května v Naxletet Golf Clubu ve Wanze s celkovou dotací 300 000 euro. Vítězka loňského Tipsport Czech Ladies Open zahajuje, stejně jako tour, dlouhou cestu po kontinentu, kde se série po předchozím turnaji Aramco Team Series v USA usadí až do konce září.

„Těším se na hřiště, které je přece jen o něco lehčí než to, které jaké jsme zažily na Trump International ve West Palm Beach,“ řekla Jana Melichová „V Americe se hrálo na velmi rychlých a těžkých greenech, kde tráva bermuda roste během dne, takže jsou nepředvídatelné. A k tomu se přidal vítr.“

Na Aramco Team Series měla Jana jako caddieho profesionála Marcuse Zechmanna, Jihoafričana žijícího v Rakousku. „Byla to skvělá zkušenost, i když zpočátku jsem měla trochu problém dostat se do rytmu, jelikož jsem na rozdíl od předchozích turnajů nebyla na hřišti sama.“

Celková nejistota na amerických greenech způsobila, že Jana vrátila na turnaj v Belgii do hry putter, s nímž loni na konci června vyhrála Tipsport Czech Ladies Open v Berouně.

„V Americe jsem bojovala s putty na vzdálenost do dvou metrů. Následná výměna putteru mi dodala sebevědomí a věřím, že se to projeví v samotném turnaji v Belgii,“ říká Jana Melichová.

Belgické hřiště si prošla v cvičných kolech a také na devíti jamkách turnaje Pro-Am, kde ve flightu vystřídala Sáru Kouskovou. „Šla jsem druhou devítku. Sára mi hřiště popsala ještě předtím, než jsem dorazila na místo, jako něco mezi Mstěticemi a Mladou Boleslaví,“ dodala se smíchem profesionálka.

Po LET v Belgii zve Jana Melichová všechny golfisty na 12. ročník charitativního turnaje Swing for Pink, jehož je patronkou. Turnaj se uskuteční v pátek 2. června v Royal Golf Clubu Beroun a Pink Bubble stále nabízí několik volných míst pro hráče všech výkonnostních kategorií.