Jana Melichová na ARAMCO Team Series na Floridě

 

Svůj druhý turnaj Aramco Team Series v letošní sezoně a celkově osmý na Ladies European Tour hraje Jana Melichová od 19. do 21. května na hřišti Trump International ve West Palm Beach na Floridě. Tam půjde celkem o 1 milion dolarů, napůl rozdělený pro týmy po dvou kolech a individuální hráčky, jež postoupí cutem po druhém kole do finále. Turnaje Aramco jsou vedle majorů na LET nejprestižnější.
Loňská vítězka Tipsport Czech Ladies Open je v týmu kapitánky Manon De Roey z Belgie a trojici profesionálek doplňuje Francouzka Anne-Charlotte Mora. Jde tedy o samé loňské šampionky LET, navíc premiérové, protože De Roey vyhrála před rokem poprvé v Thajsku a Mora zvítězila ve Finsku.
Jana Melichová je letos 30. hráčkou průběžného pořadí žebříčku Race to Costa del Sol, jako druhá nejlepší Češka po deváté Kláře Davidson Spilkové, což je na její ani ne roční působení mezi profesionálkami znatelný úspěch, podpořený hlavně 5. místem v Maroku.
Pro Janu je to první profesionální start v USA, jelikož loňský start na Aramco Team Series v New Yorku musela z rodinných důvodů odříci. Na hřišti Trump International se hraje série Aramco v rámci LET rovněž poprvé, takže pro všech 108 účastnic, včetně pěti Češek, půjde o stejnou startovní čáru.
Podruhé na LET nastupuje Jana se speciálně vyzdobenou rukavicí, se symboly pořadatelské země, tak jako před týdnem ve Francii. „Americkou“ rukavici, jež stejně jako všechny ostatní půjde po turnaji na dobročinné účely pro nadaci Pink Bubble, ztvárnila Jitka Nesnídalová. Obrázek na hřbetu rukavice FootJoy tentokrát nese americkou vlajku, orla a panorama Palm Beach. Rukavice poslouží v dražbě, která se již nyní připravuje on-line.
„Původně jsme chtěli počkat na celou kolekci a pak dražbu začít, nicméně když jsme zveřejnili design druhé rukavice, nám začali psát zájemci o koupi, což nás všechny moc těší. Prostředí dražby bude zveřejněno během několika dní,“ vzkazuje Jana Melichová za tým Wings of Czechia. „Francouzská rukavice mi pomohla do finále turnaje a doufám, že se mi bude dařit i s tou americkou,“ dodala hráčka, která se ukázala na floridské Player’s Party v neonových šatech od Beaty Rajské.

„Na rukavici jsem se snažila ztvárnit Palm Beach, tedy moře, typické budovy a palmy. Na palci je orel a číslo 1 v barvách americké vlajky. Tento nápad rukavice na charitu je naprosto skvělý, a tak mě vůbec nenapadlo s malbou rukavice váhat,“, říká Jitka Nesnídalová.

Kontakt pro média: Kateřina Horiszny