Jana Melichová hraje se svou nástupkyní

Do posledního z pěti turnajů Aramco Team Series (26. – 28. října) nastupuje golfistka Jana Melichová jako 65. hráčka pořadí žebříčku Race to Costa del Sol. Tři starty před koncem sezony Ladies European Tour jí tak jde prvořadě o další vylepšení pozice v Top 70, která získává členskou kartu na příští rok.

„Přiletěla jsem už v neděli večer z Indie, kde jsem skončila dvacátá a zase se v žebříčku posunula. Mrzí mě ale, že jsem to tam nedotáhla do lepšího konce. Šance tam určitě byla, jenže vůbec mi napadaly putty, a ještě jsem na jedné jamce finále měla neuvěřitelnou smůlu z týčka,“ rekapitulovala Jana letošní třetí výsledek v Top 20, který zaznamenala v den svých 26. narozenin.

V saúdskoarabském Rijádu, kde se Aramco Team Series koná poprvé, bude hráčka týmu Wings of Czechia chtít pokračovat v úspěších, které jí soutěž přinesla za necelé dvě sezony. Jak loni v Sotogrande, tak před třemi týdny v Hongkongu obsadila Jana v týmu, složeném ze tří profesionálek a jednoho amatéra, vždy druhé místo. Naposledy to bylo o pouhou jednu ránu.

„Golfu bylo za poslední týdny dost, tak jsem si před turnajem v Rijádu dala den přestávky a snažím se to tréninkové nepřepálit. Prošla jsem si každý den jednu z devítek, které se od sebe hodně liší. První je hodně přímá a klade důraz na ránu z týčka. Druhá je herně variabilnější a bude hlavně záležet na větru, který tu dost fouká,“ řekla Jana před pátečním startem.

Na hřiště Riyadh Greens půjde česká hráčka dvakrát v týmu s indickou kapitánkou Dikshou Dagar, svou letošní nástupkyní na trůnu vítězky Tipsport Czech Ladies Open. Třetí profesionálkou je Francouzka Céline Herbin, stejně jako Dagar dvojnásobná vítězka na LET. S celkovými pěti tituly má tak trio solidně nabito i na týmovou soutěž, která probíhá první dva dny turnaje, zatímco individuální soutěž se hraje na tři kola s cutem po druhém.

„Moc se těším. Týmová soutěž mě po Hongkongu baví snad ještě víc. Mám ale hlavně radost, že hra je konzistentní. Prošla jsem teď pěti cuty v řadě. Taky posun na žebříčku je dobrým znamením a doufám, že se mi podaří kvalifikovat i na poslední dva turnaje sezony ve Španělsku. Neztrácím naději a myslím, že je to na dobré cestě,“ dodala Jana Melichová.

Kontakt pro média: Kateřina Horiszny

e-mail: katerina@wingsofczechia.com

Tel : +420 605 070707