Jana Melichová hraje nizozemské Open na novém hřišti

Dosud nepoznané hřiště čeká na Janu Melichovou při následujícím turnaji Ladies European Tour v Nizozemí.

Big Green Egg Open zažila poprvé loni, jako vítězka Tipsport Czech Ladies Open, při svém teprve druhém profesionálním startu v červenci na hřišti Rosendalsche Golf Clubu v Arnhemu. Tehdy obsadila 40. místo.

Letos se nizozemský turnaj ale koná v Hilversumu a o dva měsíce později. Turnaj na tři kola se hraje od pátku 8. září do neděle 10. září s prize money 300 000 eur. Osmnáctka s parem 72 měří 5 639 metrů. Na jednom z nejlepších nizozemských hřišť – s redesignem Kylea Phillipse, autora Oaks Prague – se v minulosti hrála také European Tour, kde zvítězili Němec Martin Kaymer, Angličan Simon Dyson a Švéd Peter Hanson.

„Hřiště je nádherné, obklopené lesem a roste tady stejný vřes jako u Londýna, kde jsem v červenci hrála kvalifikaci na Women´s British Open. Čekají nás úzké fairwaye a překvapivě malé greeny. Pořád se válcují a jsou stále tvrdší a stabilnější,“ sdělila své dojmy hráčka týmu Wings of Czechia, která získává větší jistotu ve hře a je odhodlána zopakovat kvalitní výsledky ze začátku sezony.

„Už jsem stačila cvičně obejít obě devítky. Hřiště není nejdelší a je potřeba tady hrát hlavou, protože se útočná hra se často nemusí vyplatit. Zásadní bude přesnost z týčka, dostat se na fairway a mít snazší cestu na green. V bunkerech je hodně písku a vyhrát se z nich nebude jednoduché,“ dodala Jana Melichová ještě před svým startem ve čtvrtečním turnaji Pro-Am.

Titul obhajuje Švédka Anna Nordqvist, hrající vicekapitánka týmu Evropy v nadcházejícím Solheim Cupu. „Je tu hodně vřesu, a naopak málo jamek, kde budeme hrát driverem,“ potvrdila pětinásobná vítězka LET slova české hráčky,

Ta tentokrát nastupuje do turnaje s třetí rukavicí, jejíž motiv ztvárnil malíř Filip Šícha. Rukavici na budoucí turnaje pro ni maluje například i Michal Škapa.

Jana nyní plánuje odehrát všechny plánované turnaje do konce sezony, kromě Hero Indian Open.

Jana Melichová začíná na hřišti Hilversumsche Golf Clubu v pátek v 9.25 z první jamky ve společnosti Němky Leonie Harm a Španělky Elii Folch, které na rozdíl od Češky čekají na první turnajový titul z LET.

Zdroj: Kateřina Horiszny