Investec Womens Open v Kapském Městě 1. kolo – vede Noja, Kousková třiadvacátá

Ladies European Tour & Sunshine Ladies Tour – Investec South African Womens Open, Kapské Město, JAR
(8. – 11.3.2023, +1 hodina)

Středa – 1. kolo
Českým hráčkám se daří. Sára Kousková hrála pět birdie a tři bogey, 70 ran, dvě pod par. Postavila se na dělené 23. místo (-2).
Jana Melichová dohrála kolo s výsledkem 71 ran a je na 40. místě (-1).
Klára Davidson Spilková dohrála kolo v paru, 72 ran. Je na 54. pozici (E).
Tereza Melecká přinesla 75 ran a je v druhé stovce pořadí (+3).

Aktuální hranice cutu pro druhé kolo je Even par.

V čele je Němka Chiara Noja s jedním eagle, devíti birdie a jedním bogey, rekordních 62 ran (-10). Druhá je Indka Ashleigh Buhai (-8). Třetí místo dělí trojice Johanna Gustavsson, Nastasia Nadaud a Romy Meeker (-6).

Další pozice: 6. Humpreys (-5), 13. Pelaez , Estrup, Simmermacher (-3), 23. Pace, Skarpnord, Nuutinen (-2), 40. Leth-Nissen, Füunfstück, 54. Spitz, Wolf, Iturrioz, Hewson, Kobori (E), 80. Cowan (+1), 98. Strom Gimmy (+2), 109. Folke (+3), 128. Mehaffey (+7), 130. Hall, MacLaren (+8).

Leaderboard

Skorkarta Sáry Kouskové

Chiara Noja – 1. kolo, deset pod psr

 

Steenberg GC - foto Tristan Jones LET
Steenberg GC

Úvod
Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká se v Jižní Africe přesunuly z Johannesburgu do Kapského Města. Účastní se zde turnaje Investec South African Womens Open.
Turnaj je dobře obsazen. Ve startovní poli jsou Noja, Humpreys, Kobori, Pace, Gustavsson, Bregman, Simmermacher, Hewson, Cowan, Garcia, Brewerton, Strom, Buhai, Broch Estrup, Hall, Iturrioz, Wolf, Gainer, Hall, Füunfstück, Skarpnord, Folke, Nuutinen.
Na startu bude 132 hráček. 90 z LET, 30 z SLT, 7 pozvaných a 5 z kvalifikace.

„S Janou jsme se přesunuly do Kapského Města v neděli, která tady celá propršela. V pondělí jsme už měly možnost pořádně potrénovat a zahrát si devět jamek. V úterý nás čeká stejný program. Snažila jsem se věnovat v tréninku víc věcem, které jsme probrali s kouči. Jedním z klíčů bude udržet koncentraci minimálně tak, jak se mi to dařilo třeba na turnaji v Maroku. Uvidíme, co to přinese v turnaji,“ usmívá se Sára Kousková, která je nadšená z dějiště turnaje.
„Hřiště a jeho okolí je fantastické. Tráva je trochu jiná než minulý týden, nicméně hřiště díky přívalům vody, které v posledních hodinách schytává, už jí moc nebere. Uvidíme, co to s ním udělá,“ svěřuje se Kousková, která však vidí zásadní faktor turnaje ještě trochu jinde. „Je to tady neskutečně větrné. Vítr v pondělí dosahoval téměř 40 km/h, následující dny to nemá být jinak. Hodně se ale bude měnit během dne. Ale to ke golfu prostě patří a rozhodně se na to nemůže nikdo z nás vymlouvat. Někdy máte štěstí a hrajete první dvě kola za lepších podmínek a další turnaj to může být přesně obráceně. Tak uvidíme, co nám následující dny přinesou. Já věřím, že budu mít důvod se usmívat i po turnaji,“ směje se Kousková, která vstoupí do prvního kola ve středu 8. března hned v prvním flightu v 7:20, druhé pak odstartuje o den později v 11:50 místního času.

Loni zde hrály Kristina Napoleaová, Šideri Váňová a Tereza Melecká. Napoleaová a Váňová obsadily společně 62. místo, Melecká neprošla cutem.

Hrají se čtyři kola na hřišti Steenberg GC s parem 72 a délkou 5.801 metrů.
Cut bude proveden po 36 jamkách pro 60 hráček.

Dotace odměn je 320.000 Eur. Loni zvítězila domácí Lee Anne Pace v rozehrávce s Argentinkou Magdalenou Simmermacher.

Leaderboard

Odkazy:   Steeberg GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Loňské zpravodajství 

Sestřih loňského finálového kola

zdroj: golf.cz