Investec Womens Open 3. kolo – vede Buhai, Spilková sedmadvacátá

Ladies European Tour & Sunshine Ladies Tour – Investec South African Womens Open, Kapské Město, JAR
(8. – 11.3.2023, +1 hodina)

Pátek – 3. kolo
Ze dvou Češek, které po cutu zůstaly ve hře byla dnes lepší Klára Davidson Spilková. V první devítce hrála dvě birdie, v druhé dvě birdie a dvě bogey, 70 ran. S celkovým skore -4  je na 27. místě. Přeskočila v pořadí Sáru Kouskovou, která hrála jedno birdie, čtyři bogey, 75 ran a ustoupila na 53. místo (E).

Němka Chiara Noja dohnala náskok vedoucí Buhai na 12. jamce. Na dalších jamkách však zahrála tři bogey a Buhai stačilo birdie na poslední jamce, aby obnovila náskok čtyř ran a udržela vedení (-18).
Noja zůstala na 2. místě, přadla se k ní Španělka Ana Pelaez (obě -14).

Další pozice: 4. Simmermacher (-13), 8. Hewson (-7), 14. Nuutinen, Humpreys (-6), 18. Wolf, Estrup (-5), 27. Skarpnord (-4), 33. Gainer (-3), 43. Pace, Folke (-2), 56. Cowan (+1), 59. Iturrioz (+3).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 3. kolo

Nejlepší údery 3. kola

 

Klára Davidson Spilková

Čtvrtek – 2.kolo
České hráčky mají odehrané kompletní dvě kola. Nejvýše na výsledovce je Sára Kousková. Hrála 71 úderů, jedno birdie a 17 parů,  jeden úder pod par. Zůstává ve třetí desítce na 25. pozici (-3).
Klára Davidson Spilková je druhou českou hráčkou v pořadí. Dnes hrála nejlepší české skore, tři birdie a jediné bogey, 70 ran, dvě po par. Postoupila dopředu na 32. místo .

Tereza Melecká se z druhé stovky pořadí nevymanila, hrála 74 ran a s celkovým skore +4 do víkendových kol nepostoupí.
Jana Melichová druhé kolo pokazila, hrála také 74 ran. Zůstala jeden úder za hranicí cutu a také nepostoupila do dalších kol.

Senzační lídr prvního kola Chiara Noja ztratila vedení, když po včerejší rekordní sklizni deseti birdie (62 ran) dnes hrála o devět ran  víc, 71, jednu pod par. Ustoupila na 2. pozici (-11). Na její místo nastoupila Jihoafričanka Buhai, která skvělým výkonem 65 ran získala náskok čtyř úderů (-15).
Třetí pozici dělí čtveřice Simmermacher, Nanaud, Pelaez a Meekers (-8).

Další pozice: 7. Humpreys, Gustavsson (-6), 12. Estrup, Skarpnord(-5), 25. Wolf (-3), 37. Folke, Nuutinen, Pace, Iturrioz (-1), 51. Cowan (E).
Cuten neprošly: Kobori, Melichová, Strom, Prat, Alonso, Spitz, Koivisto, Gimmy, Füunfstück, MacLaren, Haglund, Melecká, Hall, Leth-Nisse, Mehaffey.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

Nejlepší údery 2. kola

zdroj: golf.cz, foto: Mark Runacles