Hrubý vítězem na Panorámě

Druhým podnikem Czech PGA Tour s názvem Wiesner- Hager Trophy 2020 se konal na Panorama golf resort Kácov. Hrála se výkonnostně nejobtížnější kombinace devítek Forest a Meadows s parem 72. Panorama golf resort Kácov byl skvěle připraven o čemž nebylo pochyb, jelikož v roce 2019 získal  resort od časopisu Golf Digest CS ocenění hřiště roku, jamka roku a restaurace roku.

Turnaj byl open čili otevřený, kde se mohli zúčastnit profesionální hráči, ale i amatérští hráči do HCP 3. Celková dotace podniku byla 120.000,-Kč, hrál se jednokolový turnaj na rány. Celkový počet hráčů byl 54 a z toho amaterských hráčů bylo 13.

Wiesner-Hager Trophy 2020 měla skvělou hráčskou účast. Poslední vítěz Czech Classic Open Aleš Kořínek, vítěz OoM Czech PGA Tour 2019 Jan Cafourek, profesionál roku Stanislav Matuš, dlouhodobě jeden z nejlepších profesionálů Filip Mrůzek nebo z amatérské špičky Petr Hrubý, Kryštof Stýček.

Dalo se očekávat, že tito skvělý hráči předvedou vynikající vysledky, ale co se nedalo očekávat je, že celkovým pořadí hráčů pořádně otřese právě amaterský hráč.

S výsledkem 69 (-3) se umístili na děleném třetí místě dva zkušení matadoři Lukáš Tintěra a Stanislav Matuš. Na samostatném druhém místě s 68 (-4) skončil Filip Mrůzek, který zvítězil před týdnem na Slovensku na Penati PRO-AM Classic a jako nejlepší profesionál Wiesner-Hager Trophy 2020 si odnáší 30.000,-Kč.

Jsme zvyklí tato jména vídat na stupních vítězů, ale na co nejsme zvyklí je, že by na prvním místě profesionálního turnaje se umístil právě amatérský hráč. Z plzeňského GreensGate golf resortu Petr Hrubý jr. zahrál neskutečných 66 (-6) a zajistil si premiéroví titul na Czech PGA Tour i toto jeho vítězství je skvělou zkušeností do jeho golfové kariery a pozvánkou pro ostatní naděje českého golfu, aby si mohli poměřit síly na dalších turnajích Czech PGA Tour 2020.

Další podnik bude pokračovat ve Slavkově u Brna 14.-16.7. kam jsou všichni hráči srdečně zváni přihlášky jsou možné přes pga@pga.cz nebo server cgf.cz