Greensgate Open 2021 vyhrál Štefan Páleník

V pondělí se na Greensgate Golf & Leisure Resortu nedaleko Plzně konal další turnaj Czech PGA Tour s názvem Greensgate Open 2021, na startu nechyběli například Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Matyáš Zapletal a další česká profesionální špička. Ředitelka resortu Martina Lešová připravila ideální podmínky pro tento turnaj Czech PGA Tour, na hřišti byly během turnaje k vidění vozy Lamborghiny a Bentley, hrálo se ve speciálním formátu 2 PRO + 1 amatérský hráč.

Vítězem turnaje se nakonec stal Štefan Páleník, který zahrál výsledek 69 ran (-3) a ovládl turnaj o ránu před dvojicí Jakub Bareš, Filip Mrůzek. Ti zahráli 70 ran a podělili se o druhé místo. Vítěz turnaje získal 30 000 Kč. “Hřiště jsem hrál poprvé a velmi se mi líbilo, protože rozhoduje přesnost z týčka. Navíc jsem měl dobrou krátkou hru a to vždy v golfu rozhoduje. Nemyslel jsem si, že se mi někdy podaří vyhrát na Czech PGA Tour, je to super pocit! Evidentně mi sedí jednokolový systém turnajů, protože jsem letos vyhrál na Kácově i jednokolový turnaj Czech PRO AM Teaching Tour,” říkal po turnaji šťastný vítěz.

Nejlepší hráčkou turnaje byla Tereza Koželuhová, která zahrála na šestnáctce eagle a nakonec se s Tomášem Bystřickým a Stanislavem Matušem podělila o čtvrtou pozici. Všichni tři zahráli 71 ran (-1), mrzet to muselo především Matuše, který tohoto výsledku dosáhl i přes dvě double bogey v průběhu kola.

V amatérských kategoriích zvítězila Ester Barcalová (kategorie do HCP 12,0) a Michal Kopecký (kategorie nad HCP 12,1). Již tradičně se hrála také Czech PGA Junior Tour, kde se zúčastnilo 10 dětí a všechny si odnesli čepice s logem PGA of Czech republic a mohly také vidět akci své vzory.

Autor: Martin Kovařík.