Gray Bear Trophy – další zastávka Czech PGA Tour 2015

Další bitva nejvyšší české profesionální tour se pod názvem Gray Bear Trophy 2015 uskuteční na špičkovém slovenském hřišti Gray Bear Tále 28. – 30.6.2015. Slovenští fanoušci golfu se mohou těšit na nejlepší české profíky, kteří se pokusí potvrdit trend posledních turnajů, kdy se silně prosazují vždy až na špici leaderboardu. Vítěz turnaje získá divokou kartu na turnaj série Challenge Tour s názvem Northern Ireland Open in Association with Sphere Global and Ulster Bank. Ten se hraje od 6. do 9. srpna na hřišti Galgorm Castle, Ballymena v Severním Irsku s celkovou dotací 170.000,- Eur.

Tour office Czech PGA Tour má pár dní před zahájením turnaje registrace téměř sedmi desítek hráčů z osmi zemí. Diváci, kteří se přijdou do nádherného resortu podívat, se mohou těšit na největší české golfové hvězdy v čele s vítězem skalického turnaje Filipem Mrůzkem, případně mediální hvězdou Romanem Šebrlem, ale i na další profíky a špičkové amatéry od nás i ze zahraničí. Chybět nebude ani v poslední době skvěle hrající Jan Cafourek (nedávno prošel cutem na KPMG Trophy v Belgii), stálice Stanislav Matuš či obhájce loňského celkového prvenství Martin Příhoda.

Jednatel promotérské společnosti Pavel Krenk komentuje: „Karta na Challenge Tour znamená zvýšení atraktivity našich turnajů především pro zahraniční hráče. Pro ty české zase přináší zkvalitnění konkurence. Jsem příjemně překvapen, jaký počet hráčů cestu do přece jenom vzdálenějšího resortu podstoupí.”

Vstup do areálu je po celou dobu volný a diváci jsou srdečně zváni.

Order of Merit  Czech PGA Tour k 22. červnu 2015:

Czech PGA Tour:
Je nejvyšší česká profesionální golfová Tour. Hraje se pod záštitou nejvyššího orgánu českého profi golfu – PGAC a je především určená českým hráčům. Díky skvělé organizaci a vynikajícím finančním podmínkám je stále více vyhledávaná i zahraničními golfisty. Celá Tour se v roce 2015 skládá z 12 turnajů hraných v Česku a na Slovenku. Grand Finále uvidí v říjnu brněnská Kaskáda. Hráči si na odměnách rozdělí skoro 5 milionů korun. Promotérem je od roku 2014 společnost Česká 1, spol. s r. o. Více na www.czechone.cz.

*