Golfista Jiří Zuska byl ve své premiérové profesionální sezóně vyhlášen hráčem roku

Čtyřiadvacetiletý Jiří Zuska byl vyhlášen hned ve své úvodní sezóně mezi profesionály nejlepším českým golfistou za rok 2023. Ke svým třem titulům mezi amatéry tak přidal premiérový profesionální titul. Vyhlášení nejlepších českých golfistů se uskutečnilo ve středu večer ve Slovanském domě v centru Prahy.

Jiří Zuska vstoupil mezi profesionály až 1. června, ale od té doby získal 2. a 12. místo na turnajích Challenge Tour, k radosti českých fanoušků si došel pro 14. příčku na D+D REAL Czecha Masters na Albatrossu. V závěru roku sice marně bojoval o plné hrací karty na sezónu 2024 na americké Korn Ferry Tour a evropské Challenge Tour, ale zde vybojoval kategorii 14 znamenající možnost startů na části turnajové sezóny. Přes omezené možnosti však chce zabojovat o účast na olympiádě v Paříži.

„Děkuji všem, kteří mně pomáhali v prvním půlroce mé nové golfové cesty. Nebyl to teda lehký rozjezd, bez rodiny a prvních partnerů bych to zvládal mnohem složitěji. Všem děkuji za podporu a stejně tak členům poroty, kteří mně dali svůj hlas,“ uvedl muž, který teprve v květnu ukončil své univerzitní studium v Louisville.

Ocenění si váží o to více, že ho získal za pouhých pár měsíců v profesionálním světě. Nyní už však myslí, jak po současné tvrdé zimní přípravě zamíří v lednu za kvalitní přípravou na Floridu. „Už mi ten golf moc chybí. Přihlásím se tam do několika miniturnajů, zkusím nějaké kvalifikace na turnaj PGA Tour a Korn Ferry Tour. Od jara už ale budu chtít hrát turnaje znovu v Evropě,“ odhalil plány pro další měsíce.

V příštím roce má jako hlavní cíl zabojovat o olympiádu. „Také vyhrát jeden turnaj na Challenge Tour a vylepšit si současnou hráčskou kategorii na této sérii,“ dodal nejlepší současný český golfista.

Jiří Zuska získal v posledním roce zázemí a podporu od nejvýznamnější tuzemské agentury Sport Invest, je členem Centra Sportu MV Olymp, jeho partnery jsou společnosti Veolia a Carling Auto, podporu má od značky Titleist a na americké půdě ho zastupuje agentura Resolute Sports.

Zdroj: Petr Halaburda

Foto: Golfinfo