Gál a Suk na Challenge ve Skotsku neprošli cutem

Po dvou kolech skončili čeští hráči daleko za hranicí cutu (-2). Petr Gál hrál 74 a 71 ran a s celkovým skore +3 skončil na 114. příčce pořadí.. Cyril Suk hrál 73 a 74 ran (+5) a je na 133. místě. Do dalších kole čeští hráči nepostoupili.
Vede Angličan Gary Boyd (-14) před krajany Robertem Colesem (-10) a Maxxem Orrinem (-9).

Před turnajem
o týdenní přestávce bez českých hráčů na turnajích dvou nejvyšších evropských sérií se představí Petr Gál a Cyril Suk na turnaji ve Skotsku. Startují na Scottish Hydro Challenge v rámci European Challenge Tour. Oba Češi zažijí tento turnaj poprvé v kariéře. Gál má zkušenosti ze Skotska díky dvěma startům na Johnie Walker Championship.
„Hřiště je krásné, typicky skotské. Jediné, co vidím jako nevýhodu, je velký počet slepých jamek. Na nich sbíhají míčky z fairwaye a mimo jsou takové malé asi 20 centimetrů vysoké keříky, ve kterých se míček nedá najít. Nejdůležitější bude hrát dobře z týčka, greeny jsou velké a docela rovné, takže i z delších vzdáleností se dají putty proměnit. Hrál jsem cvičné kolo. Naštěstí nefoukalo, nepršelo, jen je chladněji. Snad tohle počasí vydrží,“ popsal své dojmy Gál.
Pro Cyrila Suka to bude čtvrtý turnaj na Challenge Tour v kariéře. Gál hraje ve čtvrtek z 11. jamky v 14:20, Suk začíná ze stejné jamky o deset minut později.
Turnaj patří mezi nejprestižnější akce v sezóně. Hráči si rozdělí 250 tisíc Euro. Vítěz bere 40 tisíc Euro. Mezi bývalé vítěze patří například Brooks Kopeka. Hrát se bude opět na hřišti, které je součástí hotelového resortu Macdonald na skotské vysočině. Turnaj je pořádaný přímo European Challenge Tour, nemá jako jediný v sérii soukromého promotéra.

Leaderboard

*