FINÁLE ROKU ČEKÁ VE ŠPANĚLSKU

Klára Spilková vstupuje do turnaje jako 17. hráčka žebříčku Race to Costa del Sol. Tak vysoko se dostala s pouhými šesti starty na evropské sérii, z nichž ten první jí v červnu přinesl dělené 2. místo na Tipsport Czech Ladies Open v Berouně a čtvrtý v září dokonce druhé vítězství kariéry, a to z KPMG Women´s Irish Open.

„Jsem ráda, že mohu hrát poslední turnaj sezony LET právě na Costa del Sol, kde je příjemné prostředí a počasí přeje. Samozřejmě, že tu jako obvykle hodně fouká a v kopcovitém prostředí se vítr i hodně točí. Kvůli zasazení do kopců je hřiště atypické, má velké převýšení a krásné výhledy,“ těšila se Klára před startem.

Od svého posledního turnaje, na Aramco Team Series v Saúdské Arábii, strávila profesionálka týden doma v Praze, kde se věnovala jak fyzické přípravě, tak golfovému tréninku v indooru. Do Španělska odletěla v neděli s tím, že na víkendová kola jí bude dělat caddieho přítel Sean Davidson, s nímž zvítězila právě před dvěma měsíci v Irsku.

„Moje hra je v dobré kondici a věřím, že se to ukáže i při turnaji,“ dodala Klára, jejímiž spoluhráčkami budou na úvod Angličanka Alice Hewson a Švédka Caroline Hedwall. Do prvního kola startují v 11.15 SEČ. Všechny čtyři dny turnaje vysílá v přímých přenosech O2 TV Sport.

zdroj: Čeněk Lorenc, foto: klaraspilkova.cz