Dvojité vítězství pro Liesera

Ondřej Lieser se zapsal do historie tím, že se stal prvním českým hráčem, který vyhrál Road to Mallorca Rankings a k tomu  získal i druhý titul na Challenge Tour v Challenge Tour Grand Final.

29letý hráč zahrál ve finále tři pod par za 68, aby si s -11 zajistil emotivní vítězství v T-Golf a Country Clubu. Díky jeho vítězství se vyšplhal z šesté příčky  na vrchol žebříčku Road to Mallorca a stal se první jedničkou v žebříčku, která pochází z České republiky.

Lieser na Malorce zvítězil o jedenu ránu, když za ním skončili Švéd Christofer Blomstrand, Němec Alexander Knappe a Španěl Santiago Tarrio na děleném druhém místě s deseti pod par, přitom každý s uvedených hráčů vedl v průběhu dne celý turnaj.

Lieserovo vítězství je jeho druhým v řadě na Challenge Tour a po posledním vítězství v Andalusii Challenge de España strávil týden doma, aby si odpočinul před cestou na Malorku.

“Je to pro mě opravdu emotivní,” řekl. “Dva putty, které jsem  zavěsil na 17 a 18, byly neuvěřitelné. Za těchto okolností, s takovým tlakem, ani nevím, jak jsem to udělal.”

“Už jsem mluvil se svou ženou, a přitom plakal.” Před čtyřmi lety, když jsem potkal svou ženu, se můj život otočil. Byl jsem blízko přestat hrát golf. S ní a s holkama doma se to otočilo. Není to tak ani moje výhra, jako je to spíše její výhra. Dává mi sílu, zejména psychickou, držet se.”

“Když jsem se rozhodl nehrát druhý turnaj v Cádizu, dostával jsem zprávy s dotazem, proč nehraji.” Odpovídal jsem, že si musím trochu uvolnit hlavu, protože Grand Finále je nejdůležitější turnaj. ” Vrátil jsem se domů, strávil čas s rodinou, odletěl jsem sem a podívejte se, kde teď stojím. “

 

Zdroj: Challenge Tour, www.europeantour.com, překlad LT, foto: Challenge Tour