D+D Real Czech Challenge na Kunětické Hoře – zvítězil Francouz Damien Perrier

EM1_3530
Vítěz Damien Perrier

European Challenge Tour – D+D Real Czech Challenge, Dříteč, Česká republika (26. – 29. května 2016)

Neděle – poslední kolo
Vítězem pátého ročníku D+D Real Czech Challenge se stal Francouz Damien Perrier. Po rekordních 62 úderech ve třetím kole hrál finálové kolo na jistotu. Pět birdie a a jediné bogey znamenají 68 ran, čtyři pod parem a premiérové vítězství na Challenge Tour. Celkovým skore -24 vyrovnal rekord Dána Andrease Harto, který na Kuňce zvítězil v roce 2012. Z rukou promotéra Petra Dědka převzal vítěz šek na 28.000 Eur.

O ránu zpět (-23) se o druhé místo dělí lídři předchozích kol Angličan Jordan L Smith a Francouz Adrien Saddier.

Jediný Čech ve finále amatér Vítek Novák v posledním kole polevil. Po výsledcích předchozích kol 69,69,72 hrál 74 úderů, čtyři birdie a šest bogey.  Skončil na 62. místě (-4).

foto © Ota Mrákota

Leaderboard

EM1_2774
Damien Perrier

Sobota – 3. kolo
Ve třetím kole je ve hře už jediný český hráč, amatér Vítek Novák. Zhoršil se o tři údery, hrál čtyři birdie a čtyři bogey, 72 úderů, v paru.  Zůstal na celkové skore -6, ale klesl o sedmnáct míst na 60. pozici.

Do čela se dostal Francouz Damien Perrier. Kuňku doslova rozstřílel jedenácti berdíky a jediným bogey. Ve třetím kole hrál pouhých 62 úderů, deset ran pod par a vyrovnal tak rekord Brookse Koepky z roku 2003. Vede s impozantním celkovým skore -20.

O jedinou ránu zpět je lídr prvního Angličan Jordan L Smith (-19).  Na třetím příčce přenocuje včerejší lídr  Francouz Adrien Saddier (-8).

.

Vítek Novák
Vítek Novák

Pátek – 2. kolo
Vítek Novák získal post nejlépe umístěného domácího hráče a jako jediný Čech prošel cutem. Startoval z desátého odpaliště a v první devítce zahrál čisté čtyři birdie. V půlce druhého kola byl čtyři údery pod parem hřiště, než přišlo double bogey na dvanácté jamce. Následovaly čtyři pary birdie a bogey na závěr. Celkem 69 ran jako v první kole a celkové skore -6 . Amatér Vítek Novák jako jediný Čech postupuje do dalších kol.

Cafourek donesl krásný výsledek 69 ran, tři pod par. Posunul se tak o několik desítek míst dopředu a s celkovým skore -4  byl dlouho v zóně postupu cutem. Ten ovšem kolem sedmé hodiny večer stoupnul na hodnotu -5 a Cafourek do dalších kol o ránu nepostoupil.

Aleš Kořínek hrál stejně jako v prvním kole tři birdie a dvě bogey,  71 úderů. Celkové skore -2 na postup do dalších kol nestačí.

Skvělé kolo zahrál Petr Gál. Hrál 68 úderů, podařily se mu dva eagle, tři birdie a tři bogey, čtyři rány pod par. Posunul se dopředu také o mnoho míst, ale ztrátu z včerejšího kola (77, +5) už nedohnal. Zůstal za hranicí cutu.

Mladý amatér Nicolas Schellong podal skvělý, vyrovnaný výkon. I když skore 72,71 (-1) na postup nestačí, je jedním ze čtyř Čechů z dvanácti, kteří skončili pod parem.

Matyáš Zapletal hrál v druhém kole čtyři birdie a šest bogey, 72 ran, o dvě více než v prvním kole. S celkovým skore +2 je už daleko za možností postupu cutem.

Celkové skore +2 má Lukáš Tintěra. V druhém kole hrál eagle, tři birdie, tři bogey a jedno double bogey, 72 ran. Zlepšil se o dvě rány, ale ani on do dalších kol nepostoupí.

Amatér Lisý došel druhé kolo v paru a s celkovým skore +4 do dalších kol nepostupuje. Stejně tak Michal Pospíšil (+4).

Na Petru Ničovi je znát dvouletá přestávka a nedostatek vyhranosti. Se skore +11  je spolu s Petrem Dědkem na předposledním místě výsledkové listiny.

Do čela turnaje nastoupil Francouz Adrien Saddier výsledkem -15.

Vylsl2k2

Leaderboard

.

NovakVitek04092015_12
Vítek Novák

Čtvrtek – 1. kolo
V nejlepším světle se z českých hráčů představil amatér Vítek Novák. Šesti birdie a třemi bogey zdolal Kuňku za 69 ran, tři pod par a je na 37. místě (-3).

První devítka Aleše Kořínka byla tři údery pod parem. V druhé devítce hrál sedm parů za sebou, aby dokončil kolo dvěma bogey na sedmnáctce a osmnáctce. Celkové skore -1 ho řadí na 75. místo. Stejně je na tom Jan Cafourek, který se třemi birdie a dvěma bogey a skore -1 zařadil vedle Kořínka.

Skvělý výkon předvedl mladý amatér Nicolas Schellong (E). Tři biride a tři bogey znamenají, že došel v paru, stejně jako vítěz z roku 2013 Francois Calmels, se který sdílí 97. pozici. Stejným skore se blýsknul amatér Matyáš Zapletal.

Daniel Suchan přenocuje na 115. pozici. Lukáš Tintěra donesl výsledek 74 ran (+2) způsobený dvěma birdie a čtyřmi bogey. Přenocuje na 127. pozici.

Amatéři  Michal Pospíšil a Ondřej Lisý jsou na spodku výsledkové listiny se skore +4, stejně jako Petrové Nič a Gal  (+5). Nejníže umístěným Čechem je Petr Dědek se skore +6.

Vedoucím hráčem je Angličan Jordan L Smith se skore -8. Po druhém kole bude proveden cut pro 60 hráčů a dělená místa. Aktuálně je na hodnotě -2.

Pořadí a výsledky českých hráčů

Vyls3

[foogallery id=”7330″]

foto Ota Mrákota

Leaderboard

.

Úvod
Pátý ročník Czech Challenge se po páté odehrává na hřišti Golf Resortu Kunětická Hora. Turnaj si zahraje dvanáct Čechů, z toho pět amatérů. Jsou to profesionálové Jan Cafourek, Lukáš Tintěra, Aleš Kořínek, Petr Nič, Petr Gál, Daniel Suchan a Petr Dědek. Amatéři jsou Vítek Novák, Michal Pospíšil, který jako jedný loni prošel cutem, Matyáš Zapletal, Nicolas Schellong a Ondřej Lisý.

Turnaj je skvěle obsazen. Startuje téměř kompletní první patnáctka aktuálního žebříčku European Challenge. Hrají Sebastian Soderberg, Jordan L Smith, Duncan Stewart, Clement Sordet, Ben Stow, Moritz Lampert, Lorenzo Gagli, Espen, Kofstadt, Pep Angles a Berndt Ritthammer. Startují dva vítězové předchozích ročníků Andreas Harto a Francois Calmels. Z dalších, Čechům dobře známých jmen hrají  vítěz z Čeladné Oskar Henningsson, smíšek Joel Sjöholm, amatérský vicemistr ČR Martin Wiegele, Matteo del Podio nebo Nico Geyer. Do výsledků určitě promluví silný švédský hráč Johan Edfors.

Hřiště Golf Resortu Kunětická Hora pečované Michalem Voigtsem je jedno z nejlepších v Čechách. Má par 72 a délku 6.708 metrů.
Dotace turnaje je 175.000 Euro. Loni zvítězil Švéd Jens Fahrbring.

Leaderboard

Odkazy: .. GR Kunětická HoraHřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky Czech Challenge … Facebook

.