Dvacetiletý amatér Filip Ráža vyhrál další turnaj Czech PGA na hřišti Gray Bear

Czech PGA Gray Bear Tále Open 2022 překvapivě vyhrál dvacetiletý mladíček studující ve Spojených státech. Naděje českého golfu Filip Ráža se postaral o velké překvapení, když první den zahrál velmi podprůměrných 74 ran, finálové kolo ale obešel za 67 celkem -1 a to mu bezpečně stačilo na premiérové vítězství v dalším turnaji české profesionální túry. „Zatím se nechystám přejít k profesionálům, čekají mne ještě tři roky studia v USA“, uvedl po své premiérové výhře Ráža.

Druhé místo bere další amatér v turnaji, jen o ránu horší domácí golfista Matěj Babic a dělené třetí obsadilo duo profesionálních českých golfistů Stanislav Matuš a Václav Lébl.jr. Jak na závěr vyhlášení uvedl ředitel resortu Gray Bear Tále pan Jozef Soták, v příštím roce bude spolupráce s Czech PGA pokračovat a turnaj se odehraje opět jako dvoukolový o celkově větší dotaci.

Z rukou generálního sekretáře Lukáše Tintěry obdržel Jozef Soták plaketu partnerského hřiště PGA of Czech Republic, jelikož členové PGAC mohou v resortu hrát zdarma.

Konečné výsledky ZDE.

 

Lukáš Tintěra předává plaketu partnerského hřiště Jozefovi Sotákovi generálnímu řediteli hřiště Tále a.s.

 

 

Zdroj: Lukáš Tintěra, Foto: Yasmin Muchová – Tále a.s.