DP World Tour – Q-School Second Stage – Jiří Zuska do třetí fáze nepostoupil

DP World Tour – Q-School Second Stage, Girona, Španělsko (2. – 5.2023)

Neděle – 4. kolo
Po skvělém třetím kole, po kterém se dostal do zóny postupu zahrál Jiří Zuska svůj nejhorší výsledek v turnaji 75 ran, který ho srazil až na 41. místo. Do třetí fáze Q-School Postupuje prvních 22 hráčů.

„Pochopitelně jsem hodně zklamanej. První devítku jsem přitom hrál moc pěkně (-1), potom jsem ale opět na druhé devítce udělal pár zbytečných chyb. Na rozdíl od americké Q-School mně zde puttování vůbec nepodrželo, na tom musím teď hodně zapracovat,“ okomentoval výsledek český hráč.

Pro Zusku  to byl poslední turnaj sezóny, po odpočinku začne brzy s přípravou na příští rok, do Challenge Tour půjde s kategorií 14.

Výsledky

Jiří Zuska - foto Profimedia
Jiří Zuska – foto Profimedia

Sobota – 3. kolo
Zuska se dnes výrazně zlepšil. Hrál 65 ran, šest pod par a vystoupal o 31 příček do zóny postupu, na 19. místo (-1).
“Dnes to bylo fajn, byl jsem trošku uvolněnější. Protože jsem věděl že už nemám co ztratit, hrál jsem hodně uvolněně. Byla dobrá nálada a naštěstí i skóre. Ale bylo znovu chladno, v druhé devítce zesílil i vítr,“ zhodnotil Zuska úspěšné kolo.

Leaderboard

 

Jiří Zuska - foto Profimedia
Jiří Zuska – foto Profimedia

Pátek – 2. kolo
Po dnešním kole v paru je Jiří Zuska na 50. místě se skore +4. Aktuální postupové skore pro 22 hráčů je na hodnotě +1.

Obě kola provázely složité klimatické podmínky. Včera hodně foukalo a pršelo, dnes jsme vedle větru hráli navíc za velkého chladu, během první devítky bylo pod pět stupňů Celsia.
Co se týče mojí hry – trochu moc tlačím, musím trochu polevit a nechat to plynout,“ komentuje druhé kolo Zuska

Leaderboard

 

Jiří Zuska - foto Profimedia
Jiří Zuska – foto Profimedia

DP World Tour Q-Scholl Second Stage
Ve čtvrtek začne další velká výzva pro Jiřího Zusku. Ve Španělsku vstoupí do druhé fáze Q-School pro nejvyšší evropskou sérii DP World Tour. Turnaj s českou účasti se bude hrát na hřišti severně do Girony, v případě postupu ho čeká tříhodinový přesun do přímořského resortu v Tarragoně, kde se uskuteční závěrečné šestikolové finále.

Karta pro americkou Korn Ferry Tour v polovině října českému golfistovi unikla až v posledním kole, ale vyzbrojen zkušenostmi z Floridy může vyhlížet další velkou zkoušku své premiérové profesionální sezóny s optimismem.

Přesný postupový klíč pořadatelé určí až po úvodním kole podle počtu startujících ve čtyřech souběžně hraných turnajích. V Zuskově turnaji v Gironě bude startovat 75 hráčů, všichni odehrají čtyři kola bez cutu.

Postup do finálové fáze je vždy klíčovou hranicí k úspěchu, protože znamená minimálně zisk některé z kategorií pro Challenge Tour. V Tarragoně bude startovat (10. až 15. listopadu) 156 golfistů, 70 nejlepších postoupí do závěrečných dvou kol. Karta pro DP World Tour je připravena pouze pro 25 nejlepších konečného pořadí.

Český zástupce v soutěži se připravuje ve Španělsku už od minulého týdne, od neděle přímo  resortu Fontanals Golf Club Girona, vzdáleného dvě hodiny jízdy od Barcelony. „Hřiště je v horách blízko Andoře, spíše mi to zde připomíná Rakousko či Švýcarsko. A tomu odpovídá i zdejší klima. Po ránu je kolem pěti stupňů, otepluje se až v průběhu dne,“ popisuje podmínky v dějišti Jiří Zuska, kterého dnes čeká ještě třetí cvičné kolo.

Hřiště se mu zamlouvá, vstupu do turnaje se nemůže dočkat. „Je sice spíše krátké a z týčka nehrozí tolik nebezpečí. Pokud bude pěkné počasí, tak podle mého odhadu E nejlepší budou zapisovat hodně nízká skóre,“ domnívá se český golfista.

Čtyřkolový turnaj startuje ve čtvrtek 2. listopadu. Zuska vstoupí do úvodního kola v posledním flightu.

Leaderboard

Zdroj: Golf.cz