Petr Gál na Swedish Challenge – 67. místo

Petr Gál v posledním kole zabral. Zahrál o sedm úderů lépe než v předchozím kole, pěr bogey a čtyři birdie, 73 úderů, jeden nad par. S celkovým skore +9 skončil na 67. místě.

O prvenství rozhodně rozehrávka tří hráčů se skore -12. O vítězství bojují Velšan Oliver Farr, Angličan Ben Stow a Francouz Joel Stalter.

Leaderboard

Třetí kolo se českému hráči nepovedlo.  Dvě triple bogey, jedno double bogey, jedno bogey a jedno birdie dalo dohromady s pary 80 ran. Gal je na konci výsledkové listiny, na 67. místě (+8).
Vedení drží Švéd Jeff Karlsson (-13).

Petr Gál v druhém kole zahrál 70 úderů, dva pod par a a se skore 74,70, E postoupil dalších kol. Petr Deděk se skore 79,76, +11 cutem neprošel.
V čele je Švéd Jeff Karlsson (-9).

V prvním kole turnaje hrál Gál 74 ran, dvě nad par a uzavírá první stovku pořadí. Dědek hrál 79 ran, sedm nad par a přenocuje na 143. místě.
V čele je Němc Alexander Knappe (-6).

Zní to až neuvěřitelně, ale golfová velmoc Švédsko, neměla pět let v kalendáři Challenge Tour jediný turnaj. To se změnilo díky jedné ze švédských legend Robertu Karlssonovi. Na hřišti ve svém rodném Katrineholm pořádá tento týden turnaj o 200 tisíc Euro.

Na startovní listině jsou také dvě česká jména – Petrové Gál a Dědek jun.

„Celé hřiště je taková hezky posekaná louka. Fairwaye nejsou určitě zakládané. Jinak je to celé hezky otevřené. Greeny jsou na poměry Challenge Tour hodně malé, přirovnal bych je k Mariánským Lázním. A hezky jedou,“ popisuje z Katrineholm ležícího dvě hodiny od Stockholmu Petr Dědek jun.

Ten se musí od pondělního příletu potýkat s jednou velkou nepříjemností.

„Stále čekám na hole a vybavení, které nepřiletělo. V pondělí jsem trénoval i v půjčených kraťasech. Hole mám od místního greenkeepera. Tak doufám, že se dneska dočkám svého bagu,“ dodává Dědek.

Ve hře bude pochopitelně nejvíce Švédů včetně organizátora Roberta Karlssona, jedenácti násobného vítěze na European Tour.
Pro oba české hráče to bude turnajová generálka před D+D Real Czech Masters.

.