Daněk vítězí na Hluboké

Doma je doma. Daněk slaví první výhru mezi profesionály

Vítězem úvodního podniku letošní série Czech PGA Tour na hřišti v Hluboké nad Vltavou se stal domácí Štěpán Daněk, ale o svém vítězství musel rozhodnout až v play-off proti Janu Cafourkovi a Slováku Pavlu Machovi. Všichni tři totiž dohráli jednokolový turnaj se skóre -3.

Třetí ročník turnaje, který se letos hrál pod názvem Newmen Solar Czech Golf Classic na hřišti v Hluboké nad Vltavou, ovládli domácí hráči Daněk a Cafourek, kteří jsou členy místního golfového klubu, a zdatně jim sekundoval Slovák Mach.

Všichni tři zahráli 69 ran, ale každý ke skóre tři rány pod par dospěl jiným stylem. Daněk vstoupil do turnaje deseti jamkami v řadě v paru a poprvé skóroval až na 11. jamce. Další dvě birdie přidal na čtrnáctce a sedmnáctce a kolo uzavřel bez jediné chyby.

Cafourek přinesl do „cíle“ mnohem pestřejší kartu. Na první devítce zapsal jen dva pary, ale přidal čtyři birdie a dvě bogey. Druhá devítka už byla klidnější s jediným bogey na desítce a dvěma birdie.

Mach vstoupil do turnaje hodně razantně – na úvodních čtyřech jamkách zahrál tři birdie. Další dvě birdie přidal na jamkách 13 a 14 a zdálo se, že si jde pro vítězství. Jenže na patnáctce zahrál bogey a na sedmnáctce dokonce double bogey. Díky birdie na závěrečné osmnáctce ještě zachránil play-off.

V něm ale vypadl hned na úvodní na úvodní jamce rozstřelu, kterou byla jednička. Na dvojce pak zahrál Cafourek bogey a Daněk par, a tak se mohl radovat ze svého prvního vítězství mezi profesionály.

„Mám velkou radost, že jsem své první profesionální vítězství získal právě na Hluboké, protože je to moje domovské hřiště,“ radoval se Daněk i z vítězné prémie ve výši 33 tisíc korun.

O ránu za nejlepšími trojicí na dělené 4. pozici vítěz prvního ročníku turnaje Aleš Kořínek, Jakub Bareš a při svém prvním startu mezi profesionály i Vítek Novák. Naopak se příliš nedařilo vítězi úvodního podniku COGT Filipu Mrůzkovi, který dohrál dělený 13. se skóre +3. O ránu před ním na dělené 11. pozici skončil Stanislav Matuš.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Vítěz turnaje Štěpán Daněk

 

Putt v rozehrávce Daňka

 

Šek pro vítěze a věcné ceny

 

 

Text: Alois Žatkuliak, foto: Lukáš Tintěra