Další parádní kolo v podání Ondřeje Liesera

Ondřej Lieser jakoby se na European tour zabydloval víc a víc a ve třetím kole předvedl na Kenya Savannah Classic další parádní výsledek, který znamenal posun výsledkovou listinou směrem vzhůru.

Lieser prošel stejně jako v minulém turnaji cutem o jedinou ránu, proto startoval do třetího kola mezi prvními a hned zahájil ztrátou v podobě bogey na první jamce, ale pak přišla birdie na čtyřce, mimochodem na tomto tříparu zatím český hráč skóroval v každém kole, a následně další birdie na šestce a po devíti jamkách tak byl jednu ránu pod par.

Vstup do druhé devítky pak byl ještě lepší, série birdie – birdie – birdie na jamkých deset až dvanáct znamenala skok na mínus čtyři za kolo a posun vzhůru výsledkovou listinou. Závěr kola v Karen Country Clubu je přeci jen hlavně o eliminování možných ztrát než o honbě za dalšími ránami pod par, i to zvládl Lieser na výbornou. Na závěrečných šesti jamkách, kde v úvodních dvou kolech vždy ránu ztratil, totiž zapsal pět parů a birdie na tříparové šestnátce.

Celkové skóre čtvrtečního kola činilo stejně jako ve středu 66 ran, po třech kolech tak Lieser měl na leaderboardu výsledek devět ran pod par. Krátce po dohrání se zařadil na dělené dvacáté místo průběžného pořadí, ale jak postupně dohrávali hráči z popředí výsledkové listiny z prvních dvou kol, tak se pořadím mírně propadl, nakonec figuruje po třech kolech na 32. místě. Ve vedení je se skóre -17 a náskokem tří ran Justin Harding z JAR, za ním je hned sedmička pronásledovatelů na skóre -14.

Autor: Martin Kovařík