D+D Real Czech Masters 2016 – zvítězil Američan Peterson

DdekPetersenEuropean Tour – D+D Real Czech Masters, Vysoký Újezd, Česká republika (18. – 21.8.2016)

Neděle – finálové kolo
Ve třetím ročníku D+D Real Czech Masters zvítězil Američan Paul Peterson. Přestože do posledního kola nastupoval se ztrátou dvou ran na vedoucího Belgičana Thomase Pieterse, dokázal náskok stáhnout a na šestnácté jamce jít do vedení. Proměnný put do biride na osmnáctce potvrdil vítězství Petersona o jeden úder. Zklamaný Belgičan neobhájil loňský titul.  Jeho následná nepřítomnost na vyhlášení však nebyla vzdorem. Byla omluvena, uháněl na pražské letiště chytit letadlo domů.

O třetí místo (-11) se podělili Angličané David Howel a Ryan Evans. Lee Westwood skončil na 27. místě (-4), John Daly o ránu před Mrůzkem na 51. pozici (-1).

Jediný český hráč Filip Mrůzek odstartoval před osmou hodinou ve flightu se Skoty Paulem Lawrie a Davidem Lawem. Poslední kolo Czech Masters došel v paru se čtyřmi birdie a stejným počtem bogey. Skončil na 62. pozici (E). Tak vysoko na European Tour zatím žádný Čech nebyl. Na loňském Czech Masters skončil na 68. místě (+3). U Mrůzka je patrná herní pohoda, hrál čtyři kola v rozpětí tří úderů.  Rozhovor s Mrůzkem najdete na videu níže.

Další umístění: 5. Fitzpatrick (-10), 7. Karlson (-8), 19. Sabbatini (-5), 27. Jamieson, Westwood (-4), 68. Fisher (+1).

Leaderboard

Videa:
Filip Mrůzek 4. kolo          –         Petr Dědek závěrečné slovo        –        Jirka Janda  European Tour

 ……  ……. 

Vyhlášení

Galerie:

foto © Annie Krčmářová, Ota Mrákota

.

MruzekDrive3k
Filip Mrůzek na startu 3. kola

Sobota – 3. kolo
Na hřišti Albatross Resortu ve Vysokém újezdu odstartovalo třetí kolo. V poli hráčů zůstal jediný  zástupce České republiky Filip Mrůzek. Odstartoval v 9:50 ve flightu s Jihoafričanem Darrynem Lloydem a Italem Nino Bertasiem. Toho si pamatujeme jako amatérského vicemistra České republiky z roku 2007 v Cihelnách.

Ve třetím kole zahrál Mrůzek 73 úderů, složených ze šesti birdie, pěti bogey a jednoho double bogey. Se svým výkonem spokojen nebyl. “Bylo to takové nahoru dolů, jako na horské dráze.”Přenocuje na 65. příčce (E).  Do posledního kola vyrazí v  7:55. Rouhovor s Filipem Mrůzkem najdete níže.

V čele je obhájce Belgičan Thomas Pieters. Dnes hrál čtyři birdie a dvě bogey, celkem 70 ran, dvě pod par.  S celkový skore -12 vede o dvě rány před Američanem Paulem Petersone (-10). O třetí příčku se dělí Dán Jeff Winther s Angličanem Robertem Rockem (oba -9).

Další pozice: 5. Storm (-8), 6. Fitzpatrick, Howell, Karlsson, Evans(-7), 12. Hanson (-6), 24. Daly (-4), 37. Dredge (-3),  52. J.M.Sinhg (-1), 65. Drysdale, Paul Lavrie (+1), 81. Fisher (+4).

Leaderboard

Rozhovor s Filipem Mrůzek po 3. kole:

foto – ČGF, Annie Krčmářová

.

Mruzkove
Filip a Petr Mrůzkové

Pátek – 2. kolo
Z českých hráčů prošel cutem druhého kola pouze Filip Mrůzek. Další čtyři hráči Petr Gál, amatér Jiří Zuska, Jan Cafourek a Daniel Suchan neprošli o jedinou ránu.

Filip Mrůzek, jediný Čech který bude hrát třetí a čtvrté kolo šel opět ve flightu s Johnem Dalym. V druhém kole hrál 70 úderů s pěti birdie a dvěma bogey. Celkové skore má -1.

Z vedení turnaje odpadl Angličan Ryan Evans. Zhoršil se sedm úderů a ustoupil na 9. pozici (-5).

Ve vedení zůstal obhájce titulu Belgičan Thomas Pieters a dělí se o první příčku s Dánem Jeffem Wintherem. O třetí místo (-6) se dělí šest hráčů: Angličané Fleetwood, Fitzpatrick, Howel a Brown a Švédové Karlsson a Hanson.

Další pozice: 19. Jamieson, Daly, Fisher (-3), 25. Dredge (-2), 51. Sabbatini (E).
Cutem neprošli: Peter Lawrie, Paisley, DelPodio, Sullivan, Dyson, Dinwiddie, Edfors, Davies, Donaldson, Bjorn, Sjöholm.

Pozice českých hráčů po druhém kole:

Cesi2k

Rozhovor s Filipem Mrůzkem po druhém kole:

Leaderboard

foto ČGF – Annie Lrčmářová

.

Albatrossklubovna1Čtvrtek – 1. kolo
Po prvním kole vede Angličan Ryan Evans (-6). Na druhém místě jsou  obhájce titulu Belgičan Thomas Pieters a Švéd Peter Hanson, oba se skore -5.
Lee Westvood dohrál s výsledkem 70 ran, dvě pod parem a je na 21. místě. Dobře hraje John Daly. Je na skore -3 a přenocuje na 11. místě.
Vítěz první ročníku Velšan Jamie Donaldson se trápil. S výsledkem 78 ran (+6) spadl až na 146. pozici.

Další pozice: 4. Dredge, Jamieson, Karlsson (-4), 11. Fisher, Fitzpatrick, Paul Lawrie (-3),  21. Westwood (-2), 33. Dyson (-1), 47. Sabbatini (E), 71. J.M. Singh (+1), 116. Paisley, Davies, DelPodio, Sullivan, Bjordn (+3), 146. Donaldson, Sjöholm (+6).

Nejvýše umístěnými českými hráči jsou Daniel Suchan a Aleš Kořínek se 71 ranami (-1), kteří dělí 33. pozici. Filip Mrůzek, Jan Cafourek hráli shodně 73 ran (+1) stejně jako amatéři Šimon Zach a Jiří Zuska. Všichni dělí 71. pozici.

Pozice českých hráčů:

Cesi1kc

.

Cafourek1k01
Jan Cafourek

10:00 – Odstartováno. Jan Cafouek odpálil v 07:15 první úder Czech Masters 2016.
Ve flightu ho doprovázeli Jake Roos a Jack Senior. Cafourek zahájil triple bogey, pak srovnal dvěma berdíky, které však smazal následujícími dvěma bogey. Po devíti jamkách byl jednu ránu nad par. Druhá devítka byla veselejší, začala eaglem, následovalo bogey a berdík na osmnácté jamce. Kolo uzavřel na skore 73 ran (+1).

.

Rozhovor s Janem Cafourkem po 1. kole:

Leaderboard

foto – ČGF Annie Krčmářová, Ota Mrákota

.

Albatrossklubovna1Na Albatrossu u Praha začne ve čtvrtek nejvýznamnější akce profesionálního golfu v České republice. Odstartuje třetí ročník jediného podniku nejvyšší evropské série v Čechách, čtyřkolový  D+D Real Czech Masters.

Hráčským magnetem turnaje je bývalá světová jednička a aktuálně devátý hráč žebříčku Lee Westwood, který si chce v Praze říci o nominaci do družstva Ryder Cupu. Diváky bude také zajímat  ran,  extravagantní bouřlivák John Daly a švédská hvězda Robert Karlsson.

Z první padesátky žebříčku European Tour budou na Albatrossu Andy Sullivan, Bradley Dredge, Richard Bland, Oliver Fischer a Jaco Van Zyl. Na startu uvidíme vítěze prvního ročníku Jamie Donaldsona a obhájce loňského vítězství Thomase Pieterse.

Promotér Petr Dědek pustil do turnaje jedenáct českých hráčů. Je to sedm profesionálů, členů Relmost Pro Golf Teamu: Jan Cafourek, Petr Dědek jr, Petr Gál, Aleš Kořínek, Filip Mrůzek, Daniel Suchan a Lukáš Tintěra. Dále budou hrát amatéři Vítek Novák, Davis Siwy, Šimon Zach a Jiří Zuska.

Turnaj má dotaci jeden milion Eur. Loni zvítězil Belgičan Pieters, předloni Jamie Donaldson.

Hřiště Albatross Golf Resortu patří k nejlepším v České republice. Má par 72 a délku 6.872 metrů.

Odkazy: … Albatross GRHřiště na satelitní mapěStránky turnaje

.