Czech ProAm Teaching Tour gratuluje

Kolektiv CPATT Jirka Moučka, Radka Važanská a Čeněk Lorenc s úctou gratulují našemu kolegovi Master Pro Honzovi Juhaniakovi, který byl na večeru českého golfu pořádaného ČGF uveden do síně slávy českého golfu.

Jeníku krásný Hole In One

Jan Juhaniak byl uveden do Síně slávy českého golfu

Za své sportovní a trenérské úspěchy byl v sobotu 17. 12. 2022 uveden do Síně slávy českého golfu člen Golf Clubu Praha Jan Juhaniak.
Rodák z moravských Šilheřovic zahájil svou golfovou kariéru na místním zámeckém hřišti koncem šedesátých let a brzy se prosadil mezi nejlepší hráče tehdejšího Československa. Mezi jeho největší úspěchy patří vítězství na Mezinárodním mistrovství ČR juniorů v roce 1977 v Karlových Varech. O osm let později vyhrál tento titul i mezi muži, tentokrát v Mariánských Lázních.
V roce 1991 přestoupil k profesionálům, mezi kterými sbíral turnajové tituly a pokračuje i nyní mezi seniory. Účastnil se turnajů European Tour v Mariánských Lázních, na Karlštejně i na Čeladné. Opakovaně se účastnil také Casa Serena Open v European PGA Senior Tour. Jako trenér si pak váží extraligových titulů, medailových umístění s družstvy Karlštejna či Beřovic a možností trénovat s těmi nejlepšími hráči České republiky.
Jan Juhaniak je také držitelem titulu Master Pro české PGA, které je dlouholetým členem. Od devadesátých let působí jako Head Pro v pražském Motole, tedy na hřišti Golf Clubu Praha a v posledních letech předává své zkušenosti také na Albatrossu. Zároveň je spolu s Jiřím Moučkou zakladatelem úspěšné série Czech ProAm Teaching tour, kterou již přes deset let hrají učící profesionálové z domova i ze zahraničí a amatérští golfisté.
Je vidět, že Golf Clubu Praha má českému golfu stále co nabídnout.
Spolu s Janem Juhaniakem byli do Síně slávy českého golfu uvedeni Ing. Prokopem Sedlákem také další dva matadoři českého golfového světa a členové české PGA – Pavel Fulín a Miroslav Brtek (in memoriam). Stalo se tak na 27. ročníku Večera českého golfu pořádaném ve Slovanském domě a vyhlašovaném Českou golfovou federací.

 

zdroj: text a foto:Czechproam.cz, golfagent.cz, foto: Zdeněk Sluka