Czech Pro-Am Teaching Tour se skoky do vody

Letošní třetí turnaj zavedl Czech Pro-Am Teaching Tour na Panorama Golf Resort Kácov a jeho náročné devítky Forest a Meadows.

A přinesl překvapení, když na rozdíl od Albatrossu i dvoudenního mistrovství v Berouně se vítězem nestal Petr Nič, obhájce jak celkového loňského titulu na tour, tak výhry právě na Panoramě. Profesionála limitovalo zranění ramene, kvůli němuž se tentokrát dělil až o 8. místo.

Svižné greeny a sílící vítr v jinak příjemné teplotě zvládl nejlépe Štefan Páleník, pro kterého to bylo první vítězství v sérii. Profesionál zahrál 69 ran (-3), hlavně díky své první devítce Forest, kde dal eagle na dvojce a birdie na trojce spolu se sedmi pary. Double bogey na dvojce Meadows obložil třemi birdie a ani bogey na čtyřparové sedmičce už mu vítězství vzít nemohlo.

„Poprvé jsem hráll Panoramu z bílých odpališť a byl to oproti černým nezvyk, ale příjemný. Krásně připravené hřiště, fajn greeny, co víc si přát,“ řekl vítěz, za kterým o tři rány zpět skončil Jiří Němeček, mj. se samými pary na Forestu, zatímco třetí byl se 74 údery Rudolf Nechanický jr.

Ten mohl litovat hlavně triple bogey na pětiparové osmičce Forestu. Přesto vyhrál soutěž týmů spolu s Janem Buřilem, který díky 42 bodům ovládl soutěž amatérů. Dohromady měla vítězná dvojice 80 bodů. Mezi Apprentice vyhrál s náskokem šesti ran Jakub Švarc (73), přestože začal Forest double bogey, ale pak si na této devítce zapsal čtyři birdie.

Dle kácovské tradice naskákali všichni vítězové svorně do jezera u klubovny. Nejen zelené sako v Augustě, ale také bílý župan na Panoramě dělá šampiony.

Foto: zleva Štefan Páleník, Jakub Švarc, Jan Buřil a Rudolf Nechanický jr.

Text: Čeněk Lorenc