Czech Pro Am Teaching Tour: Kácov se spásnými skoky

Čtvrtý turnaj Czech Pro-Am Teaching na Panoramě Kácov zažil léto na nejvyšším stupni, takže i profesionálům byly výjimečně povoleny krátké kalhoty, které však řada hráčů ze zvyku beztak nechala doma. Na rozdíl od formy, jež se přes pětitýdenní pauzu od posledního turnaje u učících profesionálů nevytratila.

Do celkového paru na hřištích Forest a Meadows se dostali tři učitelé. O druhé místo se na výsledku par 72 podělili Vojtěch Dostál a Milan Vantuch. Čekání na eventuální play off skončilo až s příchodem posledního flightu, v němž byl nakonec vítězný Alan Babický s 71 ranami, včetně eaglu na dvojce Forestu.

V týmech vyhráli profesionál Květoslav Strachota s amatérem Jaroslavem Spozdilem, kteří dohromady nastřádali 73 bodů. Strachota se mezi profesionály dělil o 5. místo s Jiřím Němečkem (oba 74 ran), když o ránu lepší byl celkově čtvrtý Jaroslav Krejcar.

Spozdil skončil mezi amatéry třetí s 36 body, které měl také druhý Tomáš Havlík, zatímco s 37 body vyhrála a tradiční oslavný skok do vody spolu s vítězi ostatních kategorií absolvovala Jitka Andrysová. Té pomohlo hlavně birdie na poslední, čtyřparové jamce Meadows. Díky výhře se amatérka vrátí na Panoramu ještě na podzim, kdy ji čeká zdejší tradiční Turnaj vítězů.

U Apprentice se první místo dělilo mezi Lubora Bílka a Petra Nováka (oba 80 ran). Profesionální Nearest to pin zahrál na šestce Meadows jeden z promotérů, Jiří Moučka, který se však skoku do vody diplomaticky vyhnul, stejně jako nejpřesnější amatér, Jan Sudík s ranou ze sedmičky na Forest.

Příštím turnajem je Junior Pro-Am v GC Praha v sobotu 20. srpna, pořádaný ve spolupráci s TCM. Návrat k tradičnímu formátu čeká Czech Pro-Am zase v pondělí 5. září, kdy se tour letos podruhé odehraje v Royal Beroun Golf Clubu.

 

zdroj: Čeněk Lorenc, Foto: CPATT – Radka Važanská