Czech Ladies Challenge 1. kolo – vede Babnik, Kousková čtvrtá

LET Access Series – Amundi Czech Ladies Challenge, Praha (16. – 18.9.2020)

Středa – 1. kolo
Podle předpokladu vede Slovinka Pia Babnik (-5). Druhé místo sdílí Finka Tiia Koivisto se Švédkou Sarah Nilsson (obě -4). Nejlépe umístěnou Češkou je amatérka Sára Kousková na skvělém 4. místě (-3). Do Top 10 se vešly ještě amatérka Agáta Vahalová (-2) a Kristýna Napoleaová (-1).

Leaderboard

 

Sanna Nuutinen - foto Ivan Paggio
Sanna Nuutinen

Úvod
Teprve druhým turnajem letošního kráceného kalendáře LET Acces je Czech Ladies Challenge v České republice. Uskuteční se v Praze na hřišti Prague City Golf na Zbraslavi.
Turnaj druhé evropské ligy bude střetnutím profesionálek s amatérkami. Z aktuálně přihlášených 79 hráček je 35 amatérek.
Turnaje se účastní všech pět českých profesionálek, Hinnerová, Koželuhová, Napoleaová, Váňová a Vlašínová. Pořadatel pustí do hry 25 českých a 10 zahraničních amatérek.

Papírově nejsilnějšími hráčkou jsou Slovinka Pia Babnik, devatenáctá na žebříčku LET, Finka Tia Koivisto, čtyřka žebříčku LETAS nebo Rachel Goodal, šestka stejného žebříčku.

Vsadit si lze i na ostřílené české hráčky Kateřinu Vlašínovou, Terezu Meleckou, Sáru Kouskovou, Janu Melichovou a také na úřadující Mistryní ČR na rány Denisu Vodičkovou. Češka Melecká v tomto turnaji již dvakrát uspěla jako druhá v pořadí a jako nejlepší amatérka.
Úřadující Mistryně ČR na jamky Sára Zrníková tentokrát reprezentuje Slovensko.

Promotérem turnaje je Česká golfové federace prostřednictvím osvědčeného GM Pro Petra Žáka. Turnaj pořádá počtvrté. První ročník proběhl na Casa Serena, další dva na Konopišti.

Hrají se tři kola na hřišti Prague City Golf na západním okraji Prahy. Má par 72 a délku 5.894 metrů.

Dotace odměn je 37.500 Eur.

Loni na Konopišti zvítězila Finka Sanna Nuutinen. Minulý týden zvítězila na turnaji LETAS ve švýcarském Gamsu. Obhajovat nepřijede.

Leaderboard

zdroj: Ivan Paggio, golf.cz