Čtyři Češky na Ladies European Tour v Keni

Sezóna LET začíná v Keni a má rekordní české zastoupení. Profesionálky Jana Melichová, Sára Kousková, Tereza Melecká a Kristýna Napoleaová se účastní úvodního turnaje LET Magical Kenya Ladies Open ve Vipingo Ridge v Keni.

Přihlášeno je silné pole hráček. Na startu jsou Nuutinen, Ashok, Parker, Henseleit, Gustavsson, De Roey, Pelaez, Babnik, Alonso, Kobori, Spitz, A. Leth-Nielse, Skarpnord, Malchirand, Laisne.
Loni se účastnily Melecká a Napoleaová, ale neprošly cutem.

„Moc se těším, že do sezony vstoupím hned prvním turnajem kalendáře, navíc na tak jedinečném místě, jako je hřiště Baobab v resortu Vipingo Ridge,“ říká Jana Melichová, 25letá členka LET, která si loňským titulem v Berouně zajistila členskou kartu na tento rok.
„Po hřišti se volně procházejí zvířata, zebry, žirafy nebo opice. A je to trochu šok, když se před vámi v chudé zemi otevře resort se soukromým letištěm, pláží a kvalitním hřištěm. Loni prý bylo celkově tvrdší a rychlejší, včetně předělaných greenů. Je tu samozřejmě horko, které během dne trochu tlumí silný vítr. Na fairwayích se najdou sušší místa, takže je potřeba si dát pozor na odskoky míče, přizpůsobit hru podmínkám a zbytečně neriskovat,“ říká Jana.

Hraje se na hřišti Baobab Vipingo Ridge s parem 73 a délkou 6.072 metrů

Dotace odměn je 300.000 Eur. Loni zvítězila Němka Ester Henseleit (-2).

zdroj: golf.cz