Čtyři Češky na Aramco Team Series v Singapuru

PGA – Aramco Team Series Presented By Public Investment Fund, Singapur
(16. – 18.3.2023, +7 hodin)

Čtveřice českých profesionálek se z Jižní Afriky přesunula do Singapuru. Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká se v Singapuru účastní prvního turnaje pětidílné série Aramco Team Series.
V turnaji budou dále hrát Lydie Ko, Noja, Pedersen, Hewson, Babnik, Cowan, Humpreys, Grant, Kang, Skarpnord, De Roey, Pelaez, Kobori, Simmermacher, Gauner, Hall, Spitz.

Aramco Team Series je týmová soutěž pro 26 týmů, každý rok se koná pět turnajů. Každý tým se skládá ze tří profesionálek a jedné amatérky. Sestavení týmů se koná draftem. Kapitánky jsou nasazeny na základě ženského světového  žebříčku.
Kapitánky si vyberou v náhodném pořadí první hráčku. Každému týmu je pak náhodně přidělena amatérské hráčka a další profesionálka ze zbývajícího pole. V každém kole se do soutěže týmů započítávají dva nejlepší výsledky.
Soutěž týmů se hraje na dvě kola. Pro jednotlivce bude po 36 jamkách proveden cut pro 60 nejlepších a dělená místa. Třetí den se bude bojovat o individuální titul.

Hraje  se na hřišti Laguna National s parem 72 a délkou 5.924 metrů.
Na závěrečném loňském turnaji v Džiddě zvítězila v individuální soutěži Němka Chiara Noja. Součástí vítězného týmu kapitánky Nicole Garcia byla Tereza Melecká.

Suma odměn je 1 milion dolarů, z toho polovina pro soutěž týmů a polovina  pro soutěž jednotlivců.

zdroj: golf.cz