Challenge ve Španělsku – vyhrál francouzský amatér Couvra, Mrůzek v Top 10

Challenge Tour – Challenge de Espaňa, Almeria, Španělsko
(7. – 10.9.2023)

Neděle – finálové kolo
Po skvělém závěru s šesti birdie a jedním bogey, 65 ran, se Filip Mrůzek probojoval do Top 10, na dělené 8. místo (-10), dvě rány za vítězem.
O vítězi rozhodla tříčlenná rozehrávka ve které byl na druhé jamce úspěšnější francouzský amatér Martin Couvra.

Leaderboard

Sobota – 3. kolo
Filip Mrůzek ve třetím kole přidal. Hrál eagle, tři birdie a bogey, 66 ran. Povyskočil o pět pozic a  vrátil se do nejlepší dvacítky na 18. místo (-5).
Vede Francouz Benjamin Herbert. Přinesl šest birdie a jedno bogey, 65 ran.
Druhé místo dělí Ital Pavan se Švédem Borbergem (-10).

Leaderboard

 

Filip Mrůzek, Jiří Zuska
Filip Mrůzek, Jiří Zuska

Pátek – 2. kolo
Filip Mrůzek zahrál 71 ran, jednu nad par, klesl na 46. místo (-1), přesně na hranici postupu a prošel do víkendových kol.
Jiří Zuska zahrál už svými holemi skvělý výsledek 69 ran, ale ztrátu z prvního kola, kdy hrál cizími holemi nedohnal a turnaj pro něj skončil.

„Dnes už to bylo příjemnější,“ popisuje situaci Zuska. „Hrál jsem se svými holemi, které mi pomohl později včera večer doručit místní zástupce Titleist. Asi bych to bez této zkušenosti a srovnání nikdy neřekl, ale fakt to byl velký rozdíl – ten pocit z dobré a špatné rány je prostě odlišný, to se musí zažít. Přestože zde končím, zítra ještě asi budu v místě trénovat a nejspíše v neděli vyrazím zpět do Německa k další týdenní přípravě a budu se chystat na případné turnajové možnosti, o nichž nyní ještě nemám zcela jasno.“

V čele turnaje je šestičlenná skupina, ve které jsou Pavan, Broberg, Rush, Senior a oba Gouveiové (-7).

Leaderboard

 

Filip Mrůzek, Jiří Zuska
Filip Mrůzek, Jiří Zuska

Čtvrtek – 1. kolo
Vstup do turnaje se vydařil Mrůzkovi. Hrál čtyři birdie a dvě bogey, 68 ran, dvě pod par. Postavil se na 27. místo (-2).
Naopak, nedařilo se Zuskovi. Vypůjčenými holemi hrál jedno birdie, sedm bogey a jeden double bogey, 78 ran, dom nad par. Patří mu dělené 145. místo (+8).

„Tento týden je pro mně ohromná zkušenost! Vymlouvat se na to nebudu,“ říká Zuska, „ale proti předpokladům jsem nakonec stále neměl svoje hole k dispozici, včera mi dorazil totiž oproti informacím z letiště pouze kufr… Vypůjčené hole nebyly špatné, zvláště železa, ale putter a dřeva jsou vždy takové více individuální hole a ty mně dnes chyběly. Ale nedá se nic dělat, i ty zkušenosti z cestování patří k profesionálnímu golfu, zítra se budu snažit ukázat co umím. Tedy pokud budu mít s čím… hole od kolegy Maxe už nebudu mít vzhledem k jeho startovnímu času k dispozici, takže budu čekat zda mi něco dodá zítra po ránu výrobce mých holí, případně zamířím něco vybrat do PRO-shopu. Soustředění na hru je tak trochu samozřejmě složitější, ale není čas si stěžovat, zítra se pokusím zahrát lépe.“

Vede Švéd Kristofer Boberg (-6), před Dánem Lucasem Bjerrgaardem a Angličanem Jackem Seniorem (oba -5)

Leaderboard

 

Filip Mrůzek, Jiří Zuska
Filip Mrůzek, Jiří Zuska

Úvod
Čeští profesionálové Filip Mrůzek a Jiří Zuska se ve španělské Almeiře účastní pětadvacátého turnaje kalendáře  Challenge Tour.
Spolu s nimi hrají Jarvis, Laporta, Manassero, Pavan, Paratore, Prinsloo, De Bruyn, Gradecki, Quartero Blamco, Mostert, Senekal, John, Gumberg, Vecchi Fossa, Strydom, Howie, L.Bjerregaard, Hansen, Virto.

Hraje se na hřišti Club de Golf Playa Serena s parem 70 a délkou 6.249 metrů.
V banku je 250.00 Eur s 2.000 bodů do žebříčku Road to Mallorca.

Leaderboard