Challenge Tour Grand Final – Lieser v boji o kartu na European Tour

European Challenge Tour – Challenge Tour Grand Final 2020, Mallorca, Španělsko
(19. – 22.11.2020)

Grandfinále je závěrečným turnajem sezóny Challenge Tour. Stanoví konečné pořadí žebříčku Road to Mallorca a rozhodne o pětici hráčů, kteří získají kartu na European Tour 2021.

Ve hře o jednu z karet je Čech Ondřej Lieser, který je aktuálně na 6. místě žebříčku.
Prorazil už jednu bariéru, je prvním Čechem, který vyhrál turnaj Challenge Tour. Nyní však jde o mnohem víc. Účast českého hráče v nejvyšší evropské soutěži je dosud nenaplněným snem nejen Liesera, ale všech, kteří se v Česku o rozvoj golfu zasluhují i těch, kteří českou golfovou scénu sledují. Český mužský golf by najednou byl viditelný na té nejvyšší úrovni.

Ondřej Lieser už jednou s golfem končil. Před čtyřmi lety poté, co vyhrál nejlépe dotovaný turnaj v Česku – WGM v Berouně. V rozhovoru pro pga.cz tehdy řekl, že chce svůj život směrovat jinam. Sám se definoval jako „golfista na odpočinku, který uklidil hole do garáže.“  Naštěstí tento úmysl nenaplnil a my všichni budeme se zatajeným dechem a zmačkanými palci sledovat, jestli na Mallorce uspěje.

Na startu bude 44 hráčů z prvních 52 míst žebříčku Road to Mallorca. Před Lieserem to jsou Němec Schneider, Španěl Angles, Angličané Mansell a Ford a další Němec Long. Dále budou hrát Brun, Allen, Mivis, Pigem, Delinghausen.

Hrají se 4 kola bez cutu na hřišti T-Golf & Country Clubu s parem 71 a délkou 6.450 metrů.

Dotace odměn je 350.000 Eur. Loni zvítězil Ital Francesco Laporta (-6).

Zdroj: Ivan Paggio, Golf.cz, foto: archiv Ondřej Lieser