Češky na Volvo Car Scandinavian Mixed

SP World Tour & Ladies European Tour – Volvo Car Scandinavian Mixed, Stockholm (8. – 11.6.2023)

Scandinavian Mixed  je společný turnaj mužské DP World Tour a ženské Ladies European Tour, který pořádájí desetinásobná major šampionka Annika Sörenstam a Henrik Stenson.
Hrát bude 78 mužů a 78 žen společně na rány o stejné prize money, ale z různých odpališť. Za umístění v turnaji se získávají oficiální body do světového žebříčku, body do celosezónních soutěží European Tour a LET a také případné body do Ryder Cupu a Solheim Cupu, jejichž výsledky je třeba rozdělit mezi muže a ženy.

Loňský ročník se zapsal do historie tím, že poprvé v turnaji DP World Tour vyhrála žena. Švédka Linn Grant (-24) zvítězila o devět úderů před Henrikem Stensonem a Marcem Warrenem.

Přihlášeny jsou české hráčky Davidson Spilková, Kousková, Melichová a Melecká. Čeští hráči v turnaji nejsou.

Hraje se na hřišti Ullna Golf Club, par 72, délka 6.318 metrů pro muže a 5.548 metrů pro ženy.
Prize Money je 2 miliony dolarů.

„Na rozdíl od klasických turnajů LET je tenhle podnik opravdu jiný a mnohem větší,“ říká Klára Davidson Spilková„Jen samotná registrace nám zabrala skoro hodinu času a každá maličkost se řeší na jiném místě. Máme i jiné birdie karty a vše se řídí standardy DP World Tour. Je to vidět i na hřišti, které je skvěle připravené a neuvěřitelně krásné,“ libuje si česká profesionálka.
„Samotný turnaj bude zajímavý. Hrajeme sice z kratších odpališť než muži, ale nemyslím si, že by to pro nás byla velká výhoda. Dopadové plochy jsou na pár jamkách pro všechny stejné, ale tam, kde budou muži brát při hře do greenu do ruky devítku nebo osmičku železo, nás bude čekat šestka, možná i pětka. Těch jamek ale není naštěstí tolik, tak uvidíme. Na rozdíl od minula se hřiště rozkládá okolo jezera a je parkovější, s greeny, na kterých se dá puttovat už z foregreenu. Bude to zkrátka výzva, ale už se na ni moc těším,“ sdělila z Ullny po prvním tréninkovém kole Davidson Spilková.

„Turnaj Scandinavian Mix je mým oblíbeným už od doby, kdy se poprvé před třemi lety objevil ve společném kalendáři obou nejlepších evropských golfových profesionálních soutěží,“ svěřuje se třiadvacetiletá česká golfistka. Sára Kousková. „Teď budu mít poprvé příležitost si ho zahrát. Samozřejmě mě láká možnost si poměřit síly s mužskými kolegy, bude to určitě zajímavá zkušenost.“
„V úterý jsme měli možnost si hřiště vyzkoušet a musím říct, že něco tak hezkého jsem dlouho neviděla. Měli jsme možnost hrát letos ve skvělých resortech napříč všemi kontinenty, ale Ullna Golf Club je unikátní. Jeho zasazení do švédské přírody, kde se nachází hned vedle obrovského jezera, je doslova dechberoucí. Stejně jako kvalita hracích ploch,“ 
uznale pokyvuje česká golfistka a dodává. „Velkou roli bude hrát vítr. Zejména první devítka bude velkou výzvou, protože jamky jsou dlouhé a úzké. A greeny? Ty jsou kapitolou samy o sobě – jsou krásné, ale neuvěřitelně členité.“

„Na takto speciální turnaj jsem se dlouho těšila,“ řekla Jana Melichová po prvním cvičném kole ve Švédsku. „Navíc, hřiště je nádherné, i když těžké. Leží u jezera, typicky v krásné švédské přírodě. Odpaliště vypadají jako jinde greeny. Bude potřeba mít nejen přesnost, ale také délku z týčka. Greeny nejsou nejrychlejší, ale hodně tvarované, což chybějící rychlost kompenzuje.“ .

zdroj: Golf.cz